Pasaulyje

2015.09.08 13:45

P. Porošenka: Ukraina pasiruošusi „visuotiniam karui“

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad toliau vykstant kautynėms aplink sukilėlių tvirtovę Donecką jo šalis „pasiruošusi visuotiniam karui“ .

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad toliau vykstant kautynėms aplink sukilėlių tvirtovę Donecką jo šalis „pasiruošusi visuotiniam karui“ .

Po savaitės, per kurią Kijevas skelbė pastebėjęs kelias karinės technikos kolonas, įvažiavusias į šalies promaskvietiškų separatistų kontroliuojamą rytinį regioną per sieną su Rusija, P. Porošenka sakė Vokietijos dienraščiui „Bild“: „Aš nebijau karo su Rusijos pajėgomis.“

„Esame pasiruošę visuotinio karo scenarijui... Mes nenorime karo – norime taikos ir kovojame už europines vertybes. Bet Rusija negerbia jokių susitarimų“, – prezidentas sakė duodamas interviu, kuris buvo paskelbtas pirmadienį.

Pasak P. Porošenkos, dabar Kijevas geriau pasiruošęs atremti numanomą naują sukilėlių puolimą.

„Mūsų armijos būklė dabar geresnė negu prieš penkis mėnesius – be to, mus palaiko visas pasaulis, – Ukrainos lyderis sakė laikraščiui. – Labiau negu bet ko kito norime taikos, bet šiuo metu privalome ruoštis blogiausiam scenarijui.“

Jau septynis mėnesius vykstančios kautynės rytų Ukrainoje nusinešė per 4,1 tūkst. žmonių gyvybių, rodo Jungtinių Tautų (JT) statistika.

Vėliausi susirėmimai vyko formaliai galiojant paliauboms, kurios sustabdė daugumą kautynių palei fronto liniją, tačiau strategiškai svarbios vietos toliau buvo reguliariai bombarduojamos.

Jungtinės Tautos pažymėjo, kad akivaizdus sukilėlių karinių pajėgų stiprinimas didina susirūpinimą dėl tikėtino „didelio masto karo atsinaujinimo“.

Sekmadienį per vizitą Bratislavoje P. Porošenka sakė žurnalistams, kad konfliktas „baigtųsi per dvi savaites“, jeigu būtų laikomasi taikos plano, kuris rugsėjį buvo pasirašytas Minske.

Ukrainoje žuvo dar devyni kariai ir milicininkai

Rytų Ukrainoje per pastarąją parą vykusius susirėmimus žuvo šeši kariai ir trys milicininkai, pirmadienį paskelbė pareigūnai Kijeve.

Pasak pareigūnų, dar devyni kariai ir penki policininkai buvo sužeisti.

Informacija apie naujausias aukas buvo paskelbta tuo metu, kai Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai ruošiasi vėliau pirmadienį Briuselyje tartis dėl neramumų Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt