Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.17 11:20

V. Putinas įspėja ukrainiečius: tai taps katastrofa

DELFI.lt 2014.11.17 11:20

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesupranta, kodėl Ukrainos valdžia atsisako federalizacijos galimybės. Be to, jo teigimu, tai, kad Kijevas Donbase naudoja sunkiuosius ginklus, yra kur kas svarbiau už informaciją, iš kur separatistai gauna ginklus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesupranta, kodėl Ukrainos valdžia atsisako federalizacijos galimybės. Be to, jo teigimu, tai, kad Kijevas Donbase naudoja sunkiuosius ginklus, yra kur kas svarbiau už informaciją, iš kur separatistai gauna ginklus.

Rusijos prezidentas tvirtina, kad Maskva neleis Ukrainos valdžiai sunaikinti visų savo politinių oponentų. Apie tai jis pasakojo duodamas interviu Vokietijos televizijos kanalui ARD, praneša newsru.com.

Į klausimą, ar Ukraina turi ateitį, V. Putinas atsakė teigiamai: „Manau, žinoma, turi. Tai didelė šalis, didelė tauta, 43–44 milijonai gyventojų. Tai didelė Europos šalis su europine kultūra. Reikia, kad žmonės, gyvenantys šioje teritorijoje, kokia kalba bekalbėtų, jaustų, kad ši teritorija – jų Tėvynė.“

Rusijos lyderis prisipažino, kad nesupranta „tokio kai kurių Ukrainos politinių jėgų nenoro girdėti apie federalizacijos galimybę“. „Mes dabar girdime, kad kalba gali eiti ne apie federalizaciją, o apie decentralizaciją. Visa tai žodžių žaismas. Reikia suprasti, kas telpa į šias sąvokas: decentralizacija, federalizacija, regionalizacija. Galima sugalvoti dar dešimt žodžių“, – pabrėžė V. Putinas.

V. Putinas: neonacizmas ir rusofobija Ukrainoje – tai katastrofa

Rusijos lyderis taip pat spėja, kad Ukraina galiausiai gali nusiristi iki neonacizmo, kas visai ukrainiečių tautai taps tikra katastrofa. „Na kaip, jeigu žmonės su svastika ant rankovės vaikšto? Arba jeigu ant kai kurių dabar Ukrainos rytuose kovojančių dalinių šalmų mes matome SS ženklus, – sakė V. Putinas. – Jeigu tai civilizuota valstybė, tai kur žiūri valdžia? Nors jau nusivilktų šią uniformą, priverstų nacionalistus nusiimti šiuos ženklus“.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad Ukraina – tai „savarankiška, nepriklausoma, suvereni valstybė“ ir Rusija nenori, kad ten būtų vykdomi kokie nors etniniai valymai. „Mes bijome, kad Rusija nenusiristų iki neonacizmo“, – sakė jis ir katastrofa pavadino rusofobiškų nuotaikų palaikymą.

„Mums visą laiką sako: prorusiški separatistai turi padaryti šitą, turi padaryti aną, jūs padarykite įtaką ir padarykite taip. Aš visą laiką klausiu: „O jūs ką padarėte, kad paveiktumėte savo klientus Kijeve? O jūs ką padarėte? Jūs ką, tik kažkokias rusofobines nuotaikas palaikote“, – stebėjosi Rusijos prezidentas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad dabar niekas nekalba apie tai, kad Kijevas pasiuntė į Donbasą kariuomenę ir naudoja netgi balistines raketas. „Nei žodžio, – tikino V. Putinas. – Ką tai reiškia? Apie ką tai byloja? Tai byloja apie tai, kad jūs norite, kad centrinė Ukrainos valdžia visus ten sunaikintų, visus savo politinius priešininkus ir oponentus? Jūs to norite? Mes nenorime. Ir neleisime“.

Separatistai visada ras ginklų

Rusijos prezidentas įsitikinęs, kad dabar Kijevui būtina sudaryti sąlygas politinio dialogo su separatistais pradžiai, o apskritai tai reikėjo padaryti, kai tik Donbasas ėmėsi ginklų. V. Putino teigimu, dabar situacija atsidūrė aklavietėje, tačiau iš jos dar galima išeiti.

„Kai tik prasidėjo suėmimai naktimis, žmonės pietryčiuose ėmėsi ginklų. Kai tik jie ėmėsi ginklų, jie ne sustojo (juk valdžia turi būti protingesnė) ir pradėjo šį dialogą, o pasiuntė kariuomenę, aviaciją, tankus, raketų paleidimo sistemas. Ir viskas galų gale atsidūrė aklavietėje“, – pareiškė V. Putinas.

Atsakydamas į prašymą pakomentuoti Kijevo pareiškimus, kad Rusija, esą, remia separatistus ginklais, V. Putinas atsakė: „Iš kur pas juos ir šarvuočiai, ir artilerijos sistemos? Šiuolaikiniame pasaulyje, žmonės, kurie kovoja ir kurių požiūriu ši kova yra sąžininga, visada ras ginklų“.

DELFI primena, kad praėjusią savaitę NATO bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) patvirtino turinčios įrodymų, kad į Rytų Ukrainą toliau plūsta karinė technika iš Rusijos. NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas Philipas Breedlove`as teigė, kad prie sienos su Ukraina tebelaikomi maždaug aštuoni Rusijos pajėgų batalionai, taip pat, NATO duomenimis, į Rytų Ukrainą važiavo Rusijos karinės įrangos kolonos, įskaitant tankus, artileriją ir kovos veiksmams pasirengusius karius.

„Per pastarąsias dvi dienas matėme tą patį dalyką, apie kurį praneša ESBO (Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija). Matėme į Ukrainą įvažiuojančias Rusijos karinės technikos kolonas, pirmiausia – rusų tankus, rusų artileriją, rusų priešlėktuvinės gynybos sistemas ir rusų kovines pajėgas“, – Sofijoje praėjusį trečiadienį sakė JAV generolas Ph. Breedlove`as.

„Šiuo metu neturime aiškaus vaizdo dėl to, kiek. Sutariame, kad yra daug kolonų, kurias matėme“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi