Pasaulyje

2014.11.16 15:11

Rusija: demaskavome ir deportavome Latvijos agentą

BNS 2014.11.16 15:11

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) pranešė demaskavusi ir deportavusi Latvijos specialiųjų tarybų agentą, buvusį Seimo deputatą Aleksejų Cholostovą, kuris Rusijoje rinko žvalgybinę informaciją.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) pranešė demaskavusi ir deportavusi Latvijos specialiųjų tarybų agentą, buvusį Seimo deputatą Aleksejų Cholostovą, kuris Rusijoje rinko žvalgybinę informaciją.

„Aš, Aleksejus Cholostovas, rusas, Latvijos pilietis, dvi kadencijas buvau Latvijos parlamento deputatas. Rusijos teritorijoje esu su Latvijos specialiųjų tarnybų, kurios veikia vadovaujamos CŽV, užduotimi“, – pareiškia jis siužete, kurį sekmadienį parodė televizija NTV.

Agentas slapyvardžiu „Glorija“, kaip pranešama, prisipažinęs FST, kad prieš 7–8 metus jį neva užverbavo Latvijos vidaus reikalų ministerijos saugumo policijos, kuri užsiima politiniu sekimu, darbuotojai.

A. Cholostovas, kaip buvo nurodyta, įkliuvo „rengdamas dirvą“ FST pareigūno vardu Andrejus, su kuriuo buvo pažįstamas iš anksčiau, užverbavimui.

Po eilinio susitikimo Maskvoje su Adrejumi buvęs parlamentaras FST pareigūnų „buvo pakviestas pokalbiui“ ir prisipažino dėl savo veiklos, papasakojo, kas ir kaip jį verbavo, kokias užduotis vykdė Rusijoje.

A. Cholostovas taip pat neva papasakojęs apie savo kuratorius, gautas žvalgybines užduotis rinkti politinę ir karinę informaciją.

Kadangi rimtos žalos Rusijai A. Cholostovas nespėjo padaryti, buvo priimtas sprendimas paprasčiausiai išsiųsti jį iš Rusijos, teigiama tame televizijos reportaže.

Latvija patvirtino žinią

Latvijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Karlis Eichenbaumas BNS patvirtino A. Cholostovo išsiuntimo iš Rusijos ryšium su kaltinimais šnipinėjus faktą.

Jis nurodė, kad URM reiškia nuostabą ir apgailestavimą dėl Rusijos, apkaltinusios A. Cholostovą šnipinėjimu ir deportavusios jį iš šalies, veiksmų.

K. Eichenbaumas pavadino šiuos veiksmus nekonstruktyviais ir pridūrė, jog URM pasistengs išsiaiškinti visas to, kas įvyko, aplinkybes.

„Dabar tik galime pasakyti, kad Rusijos veiksmai kelia apgailestavimą ir nuostabą“, – sakė jis.

Neva demaskuotas Latvijos specialiųjų tarnybų agentas šalyje yra žymus tuo, kad vadovavo jaunimo organizacijai „Santarvės centras“, buvo visuomeninio politinio judėjimo „Patriotai“ valdybos narys, palaikė plačius ryšius su politikos ir visuomenės veikėjais, tarp jų ir parlamentarais, ne tik Latvijoje, bet ir Rusijoje.

Į Seimą jis buvo išrinktas nuo centro kairės „Santarvės centro“ – partijų susivienijimo, kurį daugiausiai remia Latvijos rusakalbiai gyventojai.

NTV pranešė, kad buvęs Latvijos parlamentaras, kuris gynė rusakalbių Latvijoje teises, garsėjo virtine provokacinių žingsnių. Vienas jų yra verslo projektas – privačių namų gyvenvietė Jūrmaloje pavadinimu „SSRS“. A. Cholostovas, kaip nurodoma, siūlęs nekilnojamąjį turtą pasiturintiems svečiams iš Rusijos – verslininkams, pramogų pasaulio žvaigždėms.

Stebėtina, kad jam nekilo jokių problemų užregistruojant tokį pavadinimą Latvijoje, nurodė NTV.

Latvijos valstybinės kalbos centras (VVC) pernai neįregistravo naujos gyvenvietės pavadinimo „Putinka“, kurį planavo A. Cholostovo nekilnojamojo turto vystytojai, nes jis neatitiko reikalavimų dėl oficialių vietovardžių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.