Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.16 12:43

Džihadistai tvirtina įvykdę egzekuciją dar vienam amerikiečiui

DELFI.lt 2014.11.16 12:43

„Islamo valstybė“ paviešino naują vaizdo įrašą, kuriame teroristas, žinomas „Džihadisto Džono“ vardu, demonstruoja nupjautą JAV pagalbos darbuotojo Peterio Kassigo galvą, rašo „The Guardian“.

„Islamo valstybė“ (IS) paviešino naują vaizdo įrašą, kuriame teroristas, žinomas „Džihadisto Džono“ vardu, demonstruoja nupjautą JAV pagalbos darbuotojo Peterio Kassigo galvą, rašo „The Guardian“.

Įrašo autentiškumas kol kas nepatvirtintas.

P. Kassigas yra vienas iš penkių JAV ir Jungtinės Karalystės įkaitų, kurie šaltakraujiškai buvo nužudyti Sirijoje. Tai tapo IS propagandos dalimi.

Juostoje taip pat matomas masinis pagautų Sirijos karių nužudymas – jiems irgi nupjautos galvos.

15 minučių 53 sekundžių vaizdo įraše, paviešintame sekmadienį ryte Al Furqan žiniasklaidoje, matomas žmogus, kuris atrodo kaip britų kovotojas „Džihadistas Džonas“, kurį „Mail on Sunday“ paskelbė esant sužeistą per JAV smūgį iš oro. Įraše jis laiko P. Kassigo galvą.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija negalėjo patvirtinti „Mail on Sunday“ pranešimų, kad kaukėtas budelis, pasirodęs virtinėje šiurpių vaizdo įrašų, kurie buvo paskelbti internete, buvo sužeistas, kai praėjusią savaitę dalyvavo IS lyderių susitikime Irako mieste netoli Sirijos sienos.

Laikraštis rašė, kad jis buvo nuvežtas į ligoninę po JAV lapkričio 8-osios smūgio bunkeriui Al Kaime, Vakarų Irake, kai žuvo maždaug 10 IS vadų, dar 40 buvo sužeisti.

„Mail on Sunday“ pranešė, kad tai buvo ta pati ataka, per kurią buvo sužeistas IS lyderis Abu Bakras al Baghdadi. Iš pradžių buvo pasklidę gandų, kad A. B. al Baghdadi žuvo.

„Džihadistas Džonas“, kuris dėl savo britiškos kilmės taip buvo pramintas pagal „bitlą“ Johną Lennoną, kaip manoma, yra atsakingas už JAV žurnalistų Jameso Foley ir Steveno Sotloffo, ir britų pagalbos darbuotojų Davido Haineso bei Allano Henningo nužudymus.

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas, per G-20 viršūnių susitikimą Brisbane paklaustas apie tuos pranešimus, atsakė: „Neturėtume abejoti, jog aš noriu, kad „Džihadistas Džonas“ stotų prieš teisingumą už tuos pasibaisėtinus aktus, kurie buvo įvykdyti Sirijoje, bet aš niekaip nekomentuočiau atskirų klausimų ar smūgių“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi