Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.16 10:42

G-20: Putinas išvyko dėl „poreikio pamiegoti“

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2014.11.16 10:42

Vladimiras Putinas iš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo, kurio metu turėjo atlaikyti bendrą Vakarų kritiką dėl Ukrainos krizės, išskrido pasakęs, jog kiek anksčiau išvyksta dėl to, kad jam reikia truputį pamiegoti.

Vladimiras Putinas iš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo, kurio metu turėjo atlaikyti bendrą Vakarų kritiką dėl Ukrainos krizės, išskrido pasakęs, jog kiek anksčiau išvyksta dėl to, kad jam reikia truputį pamiegoti.

Rusijos lyderis, kuris turi dziudo juodąjį diržą ir didžiuojasi savo ištverme, išvyko prieš tai, kai buvo paskelbtas galutinis savaitgalio susitikimo komunikatas, tačiau dalyvavo šio metinio forumo baigiamuosiuose pietuose ir gyrė „konstruktyvias“ diskusijas.

Spaudos konferencijoje prieš pat išskridimą iš Brisbano jis padėkojo Tony Abbottui už susitikimo surengimą, nors Australijos premjeras ir grasino surengti jam konfrontaciją dėl „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo numušimo Ukrainoje liepos mėnesį.

Savo komentaruose, kuriuos citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“, V. Putinas pridūrė, jog sprendimas anksčiau išvykti iš Brisbano neturi nieko bendra su įtampa dėl Ukrainos. Vietoje to jis norintis kažkiek pamiegoti prieš visapusišką darbo dieną Maskvoje.

„Mums reikia devynių valandų nuskristi nuo čia į Vladivostoką ir dar devynių valandų iš Vladivostoko į Maskvą, – sakė jis. – Tada mums reikia grįžti namo ir pirmadienį grįžti į darbą. Reikia pamiegoti bent 4–5 valandas.“

B. Obama: naujos sankcijos izoliuotų Rusiją

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama teigia, kad naujos Vakarų sankcijos Maskvai izoliuotų Rusiją nuo pasaulinės bendruomenės.

Tačiau, pasak B. Obamos, Kremlius gali to išvengti, jeigu keis savo politiką Ukrainos atžvilgiu. Tai Amerikos vadovas pareiškė Australijoje baigiantis G-20 lyderių susitikimui.

Anot JAV vadovo, norėdamas išvengti naujų suvaržymų, V. Putinas turi nustoti pažeidinėti tarptautinę teisę ir neberemti Ukrainos separatistų sunkiaisiais ginklais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi