Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.15 19:19

V. Putinas ir D. Cameronas tarėsi, kaip gerinti Rusijos ir Vakarų santykius

BNS 2014.11.15 19:19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas aptarė, kaip taisyti pašlijusius Rusijos ir Vakarų santykius, dėl Ukrainos krizės smukusius iki Šaltojo karo laikų lygio, pranešė Kremliaus atstovas po abiejų lyderių susitikimo Brisbane už uždarų durų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas aptarė, kaip taisyti pašlijusius Rusijos ir Vakarų santykius, dėl Ukrainos krizės smukusius iki Šaltojo karo laikų lygio, pranešė Kremliaus atstovas po abiejų lyderių susitikimo Brisbane už uždarų durų.

V. Putinas patiria didžiulį įtakingų Vakarų šalių lyderių spaudimą dėl Rusijos pagalbos promaskvietiškų separatistų sukilimui rytų Ukrainoje, o D. Cameronas kaltino Maskvą „priekabiavimu prie mažesnės valstybės Europoje“.

Aiškiai juntamą įtampą tarp abiejų lyderių taip pat pabrėžė sprendimas D. Camerono ir V. Putino susitikimą Didžiojo dvidešimtuko (G-20) forumo kuluaruose surengti už uždarų durų.

Prieš kameras jie paspaudė vienas kitam rankas ir pasisveikino, bet susilaikė nuo bet kokių malonių žodžių ir laukė, kol žurnalistai paliks kambarį, prieš pradėdami pokalbį, nurodė Rusijos naujienų agentūros.

Vienas šaltinis Dauningo gatvėje po to susitikimo sakė, kad D. Cameronas įspėjo Rusijos lyderį, jog jis privalo apsispręsti.

„Prasidėjus diskusijai dėl Ukrainos, premjeras aiškiai pareiškė, kad priėjome kelių išsišakojimą, kalbant apie tai, kur eisime toliau“, – Britanijos žiniasklaida citavo to šaltinio žodžius.

„Galime pamatyti Minsko susitarimo įgyvendinimą ir iš to kylantį santykių pagerėjimą, – sakė šaltinis, turėdamas omenyje Kijevo ir prorusiškų separatistų sudarytą paliaubų sutartį, kurią palaikė Maskva. – Arba galime pamatyti, kad reikalai visiškai kitaip klostosi santykiuose tarp Rusijos ir Jungtinės Karalystės, Europos ir JAV.“

Vakarų šalys šią savaitę kaltino Rusiją, kad ši siunčia į rytų Ukrainą daugiau karinės technikos, didėjant nuogąstavimams, kad šiame regione gali atsinaujinti didelio masto susirėmimai.

Tuo tarpu Kremlius paskelbė, kad per V. Putino ir D. Camerono susitikimą Brisbane buvo kalbama apie bendrą suinteresuotumą, jog Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pagerėtų.

„V. Putinas ir D. Cameronas parodė esą suinteresuoti restauruoti ryšius (tarp Rusijos ir Vakarų) bei imtis veiksmingų priemonių (Ukrainos krizei) sureguliuoti, ir tai padėtų atsisakyti konfrontuojančių santykių“, – taip, anot Rusijos žiniasklaidos, Brisbane sakė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Jie kalbėjosi apie fundamentalias dabartinio pablogėjimo santykiuose tarp Rusijos, Jungtinių Valstijų ir kai kurių Europos šalių priežastis“, – pridūrė jis.

Pasak D. Peskovo, V. Putinas ir D. Cameronas daugiausiai dėmesio skyrė Ukrainos krizei, bet aptarė ir kitus klausimus.

„Nors spaudė laikas, V. Putinas ir D. Cameronas palietė Sirijos ir ISIS klausimą“, – nurodė Kremliaus atstovas, turėdamas omenyje džihadistų judėjimą, kontroliuojantį dideles teritorijas Irake ir Sirijoje.

Vykdamas į G-20 viršūnių susitikimą, JAV prezidentas Barackas Obama sakė, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą yra „grėsmė pasauliui“, pridūręs, kad liepą įvykęs incidentas, kai Malaizijos keleivinis lėktuvas buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamos teritorijos rytų Ukrainoje, yra „pasibaisėtinas“.

Tuo tarpu G-20 susitikimo šeimininkas Australijos premjeras Tony Abbottas kaltino V. Putiną siekiu atgaivinti „prarastą carizmo šlovę“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi