Pasaulyje

2014.11.15 23:59

Ukrainos prezidentas įsakė uždaryti valstybines įstaigas separatistų kontroliuojamuose rytuose

BNS2014.11.15 23:59

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį paskelbė įsaką, kuriuo nurodoma visoms valstybinėms įstaigoms pasitraukti iš separatistų kontroliuojamų šalies rytų.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį paskelbė įsaką, kuriuo nurodoma visoms valstybinėms įstaigoms pasitraukti iš separatistų kontroliuojamų šalies rytų.

P. Porošenka įsakė savo ministrų kabinetui pasirūpinti, kad per savaitę „liautųsi valstybinių įstaigų, institucijų ir organizacijų veikla tose teritorijose, kur vykdomos antiteroristinės operacijos“, sakoma įsake.

Įsakas taikomas mokykloms, ligoninėms, pagalbos tarnyboms, sakė naujienų agentūrai AFP vienas saugumo pareigūnų.

„Tai lemiamas žingsnis, žaidimai baigėsi, -pridūrė jis. – Visos struktūros, finansuojamos valstybės, bus išvestos iš ten. Ukraina nebefinansuos jų. Tai galioja mokykloms, vaikų darželiams, ligoninėms“.

Pasak Jungtinių Tautų, per septynis mėnesius kovų tarp Ukrainos pajėgų ir promaskvietiškų separatistų Ukrainos rytiniuose miestuose, kaip Doneckas ir Luhanskas, žuvo daugiau kaip 4 tūkst. žmonių.

Šis P. Porošenkos sprendimas paskelbtas tuo metu, kai Ukrainos neramumai yra Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių lyderių susitikimo darbotvarkėje Brisbane, Australijoje, kur Vakarų lyderiai stipriai spaudžia Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl paramos Ukrainos separatistams.

Rusija neigia dalyvaujanti šiame konflikte, kurį pavyko šiek tiek apraminti rugsėjį paliaubų susitarimu; jo laikantis, nutraukta kova frontuose, bet tęsiamas šaudymas iš artilerijos strateginėse vietose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.