Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.15 15:21

Braziliją drebina skandalas dėl korupcija įtariamos „Petrobras“

ELTA 2014.11.15 15:21

Brazilijoje bręsta vienas didžiausių korupcinių skandalų per visą šalies istoriją, susijęs su valstybine naftos bendrove „Petrobras“.

Brazilijoje bręsta vienas didžiausių korupcinių skandalų per visą šalies istoriją, susijęs su valstybine naftos bendrove „Petrobras“.

Penktadienį policija sulaikė buvusį bendrovės direktorių tarybos narį Renato`ą Duque`ę. Taip pat išduoti orderiai sulaikyti grupę didžiausių Brazilijos statybos ir inžinerijos bendrovių vadovų, dirbusių rangovais valstybinei naftos ir dujų milžinei.

Kaip skelbia federalinė policija, iš viso išduoti 28 arešto orderiai. Jau sulaikyta 18 verslininkų, įtariamų korupcija, informuoja BBC. Šie aukščiausios grandies įmonių vadovai nuo 2003 metų yra sudarę su „Petrobras“ sutarčių už 59 mlrd. realų (22,7 mlrd. dolerių).

Viename iš garsiausių antikorupcinių tyrimų per visą Brazilijos istoriją dalyvauja 300 federalinės policijos pareigūnų ir apie 60 mokestinės tarnybos darbuotojų. Šią operaciją brazilai jau praminė „Car Wash“ („Automobilių plovykla“).

Šiais metais šios operacijos metu buvo suimtas buvęs „Petrobras“ vadovas Paulas Robertas Kosta (Paulo Roberto Costa). Iš jo parodymų paaiškėjo, kad ankstesnė koncerno vadovybė plačiai praktikavo korupcines schemas, sudarydama sutartis su rangovais. Kaip informavo policija, naudojant korupcines schemas „Petrobras“ bendrovėje buvo išgrobstyta apie 10 mlrd. realų.

2012 metais „Petrobras“ buvo penkta didžiausia energetikos bendrovė pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi