Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ban Ki Moonas: Rusijos, JAV ir ES lyderiai per G20 turi aptarti padėtį Ukrainoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki Moonas pabrėžė, kad Rusijos, JAV ir Europos Sąjungos (ES) lyderiai per Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimą turi aptarti padėtį Ukrainoje.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki Moonas pabrėžė, kad Rusijos, JAV ir Europos Sąjungos (ES) lyderiai per Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimą turi aptarti padėtį Ukrainoje.

JT generalinis sekretorius išsakė susirūpinimą, kad konfliktas rytinėje Ukrainoje gali sugrąžinti „šaltojo karo“ laikų nesutarimus, pajėgius sugriauti kolektyvines pastangas išspręsti pasaulines problemas.

„Tebesitęsiantis konfliktas, įtampa ir smurtas Pietryčių Ukrainoje kenkia ne tik tarptautinei taikai ir saugumui, bet ir pasaulio ekonomikai. Tai gali sukelti pasaulinių padarinių visose sferose, todėl raginu lyderius, ypač JAV, Europos ir Rusijos vadovus, dalyvaujančius G20 susitikime, aptarti šį klausimą per Brisbane vykstantį viršūnių susitikimą“, – sakė Ban Ki Moonas per spaudos konferenciją Brisbane.

JT administracijos vadovas nurodė, kad visi nesutarimai, susiję su situacija Ukrainoje, „turi būti sprendžiami vadovaujantis Minsko protokolu ir memorandumu“, suderintu Rusijos, ES ir Jungtinių Valstijų. „Atėjo metas sąžiningai jį vykdyti“, – pabrėžė generalinis sekretorius. Pasak jo, šalys „turi susiburti ir sureguliuoti visus klausimus harmoningai ir taikiai, per dialogą“.

Per spaudos konferenciją Ban Ki Moonas išvardijo pagrindinius iššūkius, su kuriais susidūrė tarptautinė bendruomenė. „Sirijoje, Irake ir šiaurinėje Nigerijoje ekstremistinės grupės kontroliuoja dideles šalių teritorijas. Vienašališkos priemonės lemia, kad Palestinos ir Izraelio konfliktas atrodo vis sunkiau išsprendžiamas. O Europos širdyje Ukrainos konfliktas sukėlė nuogąstavimų, kad pasikartos „šaltojo karo“ laikų nesutarimai, kurie gali niekais paversti mūsų kolektyvines pastangas išspręsti problemas“, – sakė Ban Ki Moonas.

JT generalinis sekretorius kalbėjo ir apie pasaulinius klimato pokyčius bei grėsmę, susijusią su Vakarų Afrikoje šėlstančia Ebolos viruso epidemija. Pasak jo, viruso plitimo tempai vis dar lenkia kovos su epidemija galimybes.

„Aš raginu G20 šalis stiprinti pastangas siekti tikslo 70/70: izoliuoti ir gydyti 70 proc. užsikrėtusiųjų virusu ir kartu užtikrinti saugų 70 proc. ligos aukų palaikų palaidojimą“, – kalbėjo pasaulinės organizacijos administracijos vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi