Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.19 08:30

Izraelio karinės oro pajėgos atakavo 80 taikinių Gazos ruože

ELTA 2012.11.19 08:30

Naktį į pirmadienį Izraelio karinės oro pajėgos atakavo apie 80 taikinių Gazos ruože. Kaip pažymima Izraelio armijos spaudos tarnybos pranešime, didžiąją šių taikinių dalį sudarė požeminiai raketų paleidimo įrenginiai, treniruočių bazės ir tuneliai ginklų kontrabandai.

Naktį į pirmadienį Izraelio karinės oro pajėgos atakavo apie 80 taikinių Gazos ruože. Kaip pažymima Izraelio armijos spaudos tarnybos pranešime, didžiąją šių taikinių dalį sudarė požeminiai raketų paleidimo įrenginiai, treniruočių bazės ir tuneliai ginklų kontrabandai.

Be to, Izraelio aviacija atakavo kelis pastatus, priklausančius „aukštiems teroristų aktyvistams”, kurie buvo naudojami kaip vadavietės ir ginklų sandėliai. Izraelio kariškiai taip pat apšaudė kelias policijos nuovadas, priklausančias judėjinui „Hamas”, ir smogikus, kurie ruošėsi leisti raketas. Iš viso nuo operacijos „Dulkių stulpas” pradžios Izraelis atakavo 1350 taikinių.

Izraelyje naktis į pirmadienį buvo palyginti rami, bet rytą palestiniečiai paleido kelias raketas į pietinius šalies rajonus. Apie nukentėjusiuosius nepranešama. Per penkias pastarąsias dienas į Izraelio teritoriją paleistų raketų skaičius artėja prie tūkstančio.

Izraelio pietuose toliau telkiamos sausumos pajėgos. Kaip praneša Izraelio radijas, jau pašaukta 40 tūkstančių rezervistų, o iš viso armijai leista pašaukti 75 tūkstančius žmonių.

BBC skelbia, kad Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas ragino nedelsiant nutraukti šeštą dieną trunkančias atakas tarp Izraelio ir Gazos,

Ban Ki-moonas teigė ketinantis prisijungti prie diskusijų Kaire dėl galimų paliaubų.

Sekmadienis buvo kruviniausia diena. Izraelis atakavo „Hamas“ kovotojų namus.

Per šešias dienas trunkančius bombardavimus žuvo 80 palestiniečių ir trys izraeliečiai, informavo pareigūnai. Izraelio pajėgos atakuoja Gazą iš jūros ir oro, o „Hamas“ sukilėliai raketomis šaudo į Izraelio teritoriją.

Izraelio kariuomenės teigimu, kariai per naktį atakavo apie 80 taikinių, tarp jų – kovotojams priklausantys pastatai, ginklų saugyklos ir policijos štabai. Nuo trečiadienio taikiniais tapo iš viso 1 tūkst. 350 vietų.

Iš Gazos į Izraelį per naktį buvo paleista viena raketa.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį sakė, jog yra pasiruošęs pratęsti operaciją, kai valdžia paskyrė iki 75 tūkst. kariuomenės atsarginių.

Arabų Lyga, kurios nariai sekmadienį Kaire dalyvavo skubiajame posėdyje, nusprendė antradienį į Gazą pasiųsti užsienio reikalų ministrų delegaciją.

Izraelio priešlėktuvinės gynybos pajėgų vadas Shaharas Shohatas pareiškė, kad civiliniams lėktuvams Izraelio padangėje niekas negresia.

Pasak jo, Izraelio priešlėktuvinės gynybos ir karinės oro pajėgos, naikinančios ekstremistų iš Gazos ruožo leidžiamas raketas, „veikia saugiu nuotoliu” nuo civilinių oro uostų.

Sh. Shohatas pridūrė, jog, jei reikės, šalyje bus panaudota dar viena priešlėktuvinės gynybos sistema -–„Geležinis kupolas”. Šiuo metu penkios sistemos veikia visą parą, jos numušė daugiau kaip šimtą raketų, paleistų iš Gazos ruožo, taip pat ir į miestus šalies pietuose ir net į Tel Avivo apylinkes.

Kaip teigia Izraelio kariškiai, į rytus nuo Tel Avivo esančio Ben Guriono tarptautinio oro uosto palestiniečių raketos, taip pat ir 75 kilometrus skriejančios „Fajr-5”, negali pasiekti. Tas pat buvo kalbama ir apie kurortinio Eilato miesto prie Raudonosios jūros oro uostą, bet naktį į pirmadienį ten nugriaudėjo galingas sprogimas. Kariniai specialistai mėgina nustatyti jo priežastį, kol kas – nesėkmingai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi