Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.14 09:57

IS, pasklidus gandams apie lyderio mirtį, paskelbė jo garso įrašą

BNS 2014.11.14 09:57

„Islamo valstybė“ (IS) paskelbė garso įrašą, kurį, pasak grupuotės, įrašė jos lyderis Abu Bakras al Baghdadi, po to, kai smūgiai iš oro džihadistų lyderiams išprovokavo gandus, kad A. B. al Baghdadi buvo sužeistas ar žuvo.

„Islamo valstybė“ (IS) paskelbė garso įrašą, kurį, pasak grupuotės, įrašė jos lyderis Abu Bakras al Baghdadi, po to, kai smūgiai iš oro džihadistų lyderiams išprovokavo gandus, kad A. B. al Baghdadi buvo sužeistas ar žuvo.

17 minučių žinutėje vyras, esą – A. B. al Baghdadi, žada, kad IS, kuri yra užėmusi dideles teritorijas Irake ir Sirijoje, toliau plės savo kontrolės zoną, nepaisydama tarptautinių smūgių iš oro, ir kad grupuotės oponentai bus įtraukti į sausumos karą.

„Būkite tikri, o, musulmonai, nes jūsų Valstybė yra gera ir geriausios būklės. Jos žygis nesustos ir ji tęs ekspansiją“, – sako tas vyras, kurio balsas yra panašus į A. B. al Baghdadi, nors jo tapatybės nepriklausomi šaltiniai kol kas nepatvirtino.

„Netrukus žydai ir kryžininkai bus priversti ateiti į teritoriją ir atsiųsti savo sausumos pajėgas į jų mirtį ir sunaikinimą“, – sako jis.

JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė planus padvigubinti JAV kariškių Irake skaičių iki 3,1 tūkst., kad jie patarinėtų Bagdado pajėgoms ir jas mokytų. Minimame garso įraše kalbėtojas sako, kad šis žingsnis yra sausumos karo pradžia.

Teigiama, kad tai pirmoji A. B. al Baghdadi žinia po liepos mėnesį paskelbto vaizdo įrašo, kuris pasirodė netrukus po to, kai IS paskelbė „kalifatą“ užimtose Irako ir Sirijos dalyse. Tame įraše lyderis yra nufilmuotas sakantis penktadienio pamokslą Irako šiaurėje esančiame Mosulo mieste.

Nors nauju įrašu, kaip atrodo, siekiama nutildyti kalbas, kad A. B. al Baghdadi buvo rimtai sužeistas ar žuvo, jame neminimi tie smūgiai IS lyderiams.

Tačiau įraše minimas nuožmiausios Egipto kovotojų grupuotės „Ansar Beit al Maqdis“ sprendimas prisiekti ištikimybę A. B. al Baghdadi ir IS, apie kurį buvo paskelbta po tų smūgių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi