Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.13 15:19

ESBO: iš Donbaso į Rusiją vežė anglis ir „krovinį-200“

BNS, DELFI.lt 2014.11.13 15:19

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos stebėtojai užfiksavo, jog iš Donbaso į Rusiją vežė anglis, taip pat mistinį „krovinį-200“.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos stebėtojai užfiksavo, jog iš Donbaso į Rusiją vežė anglis, taip pat mistinį „krovinį-200“.

Taip rašoma komisijos ataskaitoje, informuoja unian.net.

Stebėtojai pabrėžė, kad kaip ir praėjusias savaites, į Rusiją iš Ukrainos sunkvežimiais su specialiu žymėjimu („krovinys-200“) veža žuvusių kūnus, taip pat sužeistuosius ir sergančius.

Stebėtojų teigimu, Gukovo kontrolės punkte misijos stebėtojai užfiksavo nuolatinį sunkvežimių judėjimą, kurie vežė anglis iš Luhansko srities į Rusijos pusę.

Kaip rašoma ataskaitoje, Rusijos muitininkai tikrina, kad išvykimo iš Rusijos punkte sunkvežimiai būtų tušti.

Lapkričio 12 d. ESBO generalinis sekretorius Lamberto Zannieris pareiškė, kad nekontroliuojama maždaug 400 km Ukrainos sienos. ESBO stebėtojai būna tik dviejuose patikros punktuose Ukrainos ir Rusijos pasienyje ir kontroliuoja ją kilometro spinduliu.

Primenama, kad Rusijos valdžia, prieš siųsdama kareivius į Donbasą, juos atleidžia iš karinės tarnybos. Oficialiais Rusijos valdžios duomenimis, kareiviai per „atostogas“ žūsta Donbase. Šiuo metu Rusijoje apie 6,5 tūkst. šeimų ieško savo sūnų kareivių.

Ukrainos kariškiai neatšauks paliaubų, sako atstovas

Ukrainos vyriausybės pajėgos neketina atšaukti paliaubų su separatistais, kontroliuojančiais šalies rytinius regionus, ketvirtadienį pareiškė vienas kariškių atstovas.

Tačiau, pasak jo, separatistų pastangos telkti pajėgas savo kontroliuojamose teritorijose rodo, jog prorusiški sukilėliai planuoja naują puolimą konflikte, kuris nusinešė jau per 4 000 žmonių gyvybių.

Du mėnesius galiojančios paliaubos buvo kasdien pažeidinėjamos, o tokių incidentų ypač pagausėjo pastarąją savaitę. Abi konflikto pusės dėl pažeidimų kaltina viena kitą.

„Nėra jokių ketinimų jų (paliaubų) atsisakyti, nepaisant visų ... Rusijos pusės mėginimų sužlugdyti tuos susitarimus“, – žurnalistams sakė atstovas Andrijus Lysenka.

Pasak jo, gyvenamųjų rajonų bombardavimas separatistų kontroliuojamuose Luhansko ir Donecko regionuose suintensyvėjo, o Rusijos ginklų ir karinės technikos srautas į tas teritorijas niekada nebuvo nutrūkęs.

„Negalime prognozuoti, kad (gali prasidėti puolimas), bet turime visuomet būti pasiruošę“, – pabrėžė A. Lysenka, pridūręs, kad armijos rezervo daliniai ruošiami kovos veiksmams, jeigu jų prireiktų.

Kariuomenės atstovas pridūrė, kad per pastarąją parą žuvo keturi Ukrainos vyriausybės pajėgų kariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi