Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Sirgaliams siūlo miegoti ant suolelių ar geležinkelio stotyse

LRT.lt 2015.02.12 21:37

Į Europos futbolo čempionatą atvykstantiems sirgaliams, neišgalintiems susimokėti už brangiai kainuojančią nakvynę viešbutyje, lenkai siūlo miegoti ant suolelių ar upės pakrantėse. 

Į Europos futbolo čempionatą atvykstantiems sirgaliams, neišgalintiems susimokėti už brangiai kainuojančią nakvynę viešbutyje, lenkai siūlo miegoti ant suolelių ar upės pakrantėse.

Tokią kampaniją keli entuziastai pradėjo socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrę puslapį „Sirgaliai miega ten, kur nori“. Nuo gegužės 25 dienos šį puslapį „mėgstantys“ patvirtino daugiau kaip 12,5 tūkst. tinklo vartotojų.

Tarp siūlymų, kurios vietos atvirame ore labiausiai tinka nakvynei – ir paplūdimiai, geležinkelio stotys ar suoleliai po magnolijomis.

Kol kas miesto ir viešojo transporto bendrovių vadovai šią idėją palaiko, tačiau Varšuvos metro atstovai ir EURO 2012 organizatoriai nusiteikę ne taip palankiai.

„Mes norime kreiptis į miesto valdžią ir vietos gyventojus ir raginti juos suprasti sirgalius“, – naujienų agentūrai AFP teigė viena kampanijos organizatorių Katarzyna Tyska.

Jie tikisi, kad keturi Lenkijos miestai, kuriuose vyks čempionatas, leis aistruoliams miegoti įvairiose vietose, mat daugelis jų neturi galimybių mokėti už viešbučių paslaugas, kurios prieš čempionatą smarkiai pabrango.

Čempionato, kuriame dalyvauja 16 šalių, varžybos vyks Varšuvoje, Gdanske, Vroclave ir Poznanėje. Lenkija penktadienį prasidėsiantį EURO 2012 rengia kartu su Ukraina.

Nors „miegojimo lauke“ kampanija skirta visiems, ji aktualiausia kitose Lenkijos vietose gyvenantiems žmonėms, kurie čempionatą rengiančiuose miestuose praleis tik naktį ar dvi.

„Mes manome, kad sirgaliai iš užsienio užsibus ilgiau, taigi galimybė keletą naktų praleisti po atvirų dangumi jiems pasirodys varginanti“, – teigė K. Tyska.

Tačiau nepabūgusiems oro sąlygų nebus trukdoma, jei tik jie netriukšmaus ir viešose vietose nevartos alkoholio, teigė Varšuvos savivaldybės atstovė Katarzyna Dobrowolska.

Tokio pat „laissez-faire“ požiūrio laikosi ir Lenkijos geležinkelio stotys.

„Geležinkelio stotyse miegantys sirgaliai nebus žadinami, o stotys nebus uždaromos visą naktį“, – teigė geležinkelių atstovė Barbara Leszczynska.

Vis dėlto Varšuvos metro nusnūsti nepavyks, sakė bendrovės atstovas Krzysztof Malawko, paminėjęs saugumo priežastis.

EURO 2012 Varšuvoje rengėjai taip pat nebuvo nusiteikę entuziastingai, o atkalbinėdami miegoti lauke kalbėjo apie orą, higienos ir saugumo problemas.

„Nepamirškime miego komforto“, – teigė miesto spaudos atstovė EURO 2012 Marta Brzegowa. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi