Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.13 09:00

Meksikoje protestuotojai padegė valstijos kongreso pastatą dėl studentų „žudynių“

BNS 2014.11.13 09:00

Protestuotojai, įtūžę dėl 43 pedagogikos mokyklos studentų dingimų, trečiadienį padegė vienos pietinės Meksikos valstijos kongreso pastatą per besitęsiančias audringas demonstracijas dėl numanomų žudynių.

Protestuotojai, įtūžę dėl 43 pedagogikos mokyklos studentų dingimų, trečiadienį padegė vienos pietinės Meksikos valstijos kongreso pastatą per besitęsiančias audringas demonstracijas dėl numanomų žudynių.

Apie 500 kaukėtų studentų ir radikalių pažiūrų mokytojų įsiveržė į tuščią Gerero valstijos įstatymų leidžiamosios institucijos pastatą ir padegė biblioteką bei salę, kurioje vyksta vietos įstatymų leidėjų posėdžiai.

Kiek anksčiau buvo padegtas švietimo departamento audito biuras kitoje tos valstijos sostinės Čilpansingo dalyje.

Smurto paženklinti protestai Meksikoje įsiplieskė, kai pareigūnai penktadienį paskelbė, jog Gerero valstijoje veikiančios narkotikų kontrabandininkų gaujos smogikai prisipažino rugsėjį nužudę tuos studentus ir sudeginę jų lavonus, kai suimtus jaunuolius jiems perdavė korumpuoti policijos pareigūnai.

Ši skandalinga byla supurtė prezidento Enrique Penos Nieto administraciją, nukreipdama dėmesį nuo jos vykdomų ekonomikos reformų, sulaukusių palankių tarptautinių vertinimų. Taip pat nublanko prezidento patikinimai, kad jo saugumo strategija, turinti pažabota jau daug metų vykstantį narkotikų kontrabandininkų kartelių smurtą, duoda vaisių.

E. Pena Nieto, kuris šią savaitę dalyvavo Kinijoje vykusiuose viršūnių susitikimuose, atmetė kritiką, jog jis turėjo likti savo šalyje ir imtis priemonių dėl didėjančių neramumų.

Protestuotojai antradienį padegė prezidento valdančiosios Institucinės revoliucinės partijos (PRI) regioninę būstinę Čilpansinge, o pirmadienį kelioms valandoms blokavo kelią į Akapulko oro uostą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi