Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.12 20:59

NATO: Rusijos karinė technika plūsta į Ukrainą

BNS 2014.11.12 20:59

Rusijos kariuomenės nėra Ukrainos rytuose, tvirtino trečiadienį Gynybos ministerijos atstovas, atsakydamas į NATO kaltinimus, kad karinės vilkstinės pastarosiomis dienomis kerta sieną iš Rusijos į Ukrainą.

Rusijos kariuomenės nėra Ukrainos rytuose, tvirtino trečiadienį Gynybos ministerijos atstovas, atsakydamas į NATO kaltinimus, kad karinės vilkstinės pastarosiomis dienomis kerta sieną iš Rusijos į Ukrainą.

„Jau daug kartų pabrėžėme, kad apie reguliarų Briuselio oro virpinimą dėl neva Rusijos ginkluotųjų pajėgų buvimo Ukrainoje nebuvo ir nėra jokių faktų“, – pareiškė trečiadienį žurnalistams oficialusis Gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Taip jis pakomentavo NATO pajėgų Europoje vyriausiojo vado JAV generolo Philipo Breedlove'o tvirtinimus apie rusų pajėgas Ukrainoje.

„Per pastarąsias dvi dienas matėme tą patį dalyką, apie kurį praneša ESBO (Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija). Matėme į Ukrainą įvažiuojančias Rusijos karinės technikos kolonas, pirmiausia – rusų tankus, rusų artileriją, rusų priešlėktuvinės gynybos sistemas ir rusų kovines pajėgas“, – Sofijoje sakė Ph. Breedlove`as.

„Susidaro įspūdis, – pažymėjo I. Konašenkovas, – kad kuo labiau Europos visuomenė tiki generolu Ph.Breedlove`u, tuo aukštesnis darosi jo aliarmingų, antirusiškos pakraipos pareiškimų laipsnis“.

ESBO stebėtojai antradienį pranešė matę 43 karinių sunkvežimių be skiriamųjų ženklų koloną, važiuojančią į Rytų Ukrainos separatistų bastioną Donecką. Penki sunkvežimiai tempė haubicas, kiti penki – salvinės raketų ugnies sistemas.

Pastaruoju metu sunkvežimiai be skiriamųjų ženklų ir sunkioji ginkluotė, keliaujantys fronto linijos link, separatistų kontroliuojamuose rajonuose buvo pastebėti ne kartą.

Trečiadienį Doneckas buvo intensyviai apšaudomas iš artilerijos pabūklų. Ukrainos kariškiai sakė, kad visame regione apšaudant jų pozicijas, vienas karys žuvo, o dar du buvo sužeisti, vienas iš jų – oro uoste.

„Didžiausią nerimą man kelia tai, jog dabar turime situaciją, kai buvusi tarptautinė siena tarp Ukrainos ir Rusijos yra visiškai akyta, ji visiškai atvira“, – sakė Ph. Breedlove`as.

„Pajėgos, pinigai, parama, tiekimas, ginklai plūsta per šią sieną pirmyn ir atgal visiškai kaip panorėjus ir tai nėra gera situacija, – sakė jis. – Mums reikia grįžti prie situacijos, kai ši tarptautinė siena buvo gerbiama, ir tai padės mums suvaldyti kartotinio tiekimo į Rytų Ukrainą problemą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi