Pasaulyje

2015.09.08 13:45

A. Merkel: naujų sankcijų Rusijai neplanuojama, bet juodasis sąrašas bus išplėstas

BNS2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos šalys kol kas neplanuoja naujų ekonominių sankcijų Rusijai, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel per spaudos konferenciją Berlyne.

Europos Sąjungos šalys kol kas neplanuoja naujų ekonominių sankcijų Rusijai, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel per spaudos konferenciją Berlyne.

Tačiau ji nurodė, kad „vyksta procesas“ dėl papildomų sankcijų kai kuriems asmenims, susijusiems su Ukrainos rytuose vykusiais „neteisėtais“ rinkimais.

„Juodasis“ sąrašas bus papildytas naujomis Rusijos piliečių pavardėmis; jiems bus užkirstas kelias lankytis ES šalių teritorijose, sakė A. Merkel po susitikimo sus Pakistano premjeru Nawazu Sharifu.

Vokietijos kanclerė pridūrė ketinanti netrukus vesti derybas su Rusijos ir Ukrainos prezidentais Vladimiru Putinu ir Petro Porošenka. A. Merkel pabrėžė, kad svarbiausias tikslas yra „tikros paliaubos“ Ukrainoje.

Anksčiau ES diplomatijos vadovės Federica Mogherini atstovė Maja Kocijančič pareiškė, kad pastaraisiais mėnesiais buvo labai intensyviai rengti įvairūs Rusiją ribojančių priemonių variantai ir kad šie pasiūlymai tebegalioja.

„Tačiau, jeigu reikėtų kuom nors papildyti dabartinius įstatyminius dokumentus (dėl sankcijų) , mums reikėtų naujo įstatyminio pasiūlymo“, – pridūrė ji ir pažymėjo, jog tai turėtų būti ES užsienio reikalų ministrų reikalas.

Aptars sankcijas Rusijai ir būdus padėti Ukrainai

F. Mogherini antradienį Berlyne pranešė, jog Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrai kitą savaitę Briuselyje vyksiančiame susitikime tarsis, ar nereikėtų sugriežtinti sankcijų Rusijai, taip pat – kaip padėti Ukrainai.

„Kitą savaitę, pirmadienį, Briuselyje turėsime ministrų susitikimą ir ten vyks diskusija, tačiau ne tik dėl to, ar sugriežtinti sankcijas, bet daugiausia apie tai, kaip padėti Ukrainai šiuo sunkiu metu“, – sakė F.Mogherini žurnalistams per spaudos konferenciją su Vokietijos diplomatijos vadovu Franku-Walteriu Steinmeieriu.

„Tikiuosi, kad mes nesugrįšime prie situacijos, kuri buvo prieš du ar tris mėnesius, kai vyko kasdieniai susirėmimai ir žudymai“, – savo ruožtu sakė F.-W. Steinmeieris, atlydėjęs F. Mogherini į spaudos konferenciją per jos pirmą vizitą Berlyne tapus ES užsienio ir saugumo politikos vadove.

Kariuomenės judėjimas palei Ukrainos ir Rusijos sieną rodo, kad visos šalys ruošiasi naujiems susirėmimams, sakė jis.

„To turi būti išvengta“, – pabrėžė F.-W. Steinmeieris.

ES ir Jungtinės Valstijos įvedė sankcijas Rusijai po to, kai ji kovą aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. Šios sankcijos smarkiai pakenkė Rusijos ekonomikai.

J.-W. Steinmeieris ir F. Mogherini taip pat nurodė, kad sankcijos turėtų būti tik dalis atsako Rusijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.