Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.11 15:05

B. Obama ir V. Putinas susitiko Pekine, tvyrant dvišalei įtampai

BNS 2014.11.11 15:05

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį triskart susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu Azijos ir Ramiojo vandenyno viršūnių susitikimo kuluaruose bei aptarė klausimus, susijusius su Iranu, Sirija ir Ukraina, pranešė Baltieji rūmai.

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį triskart susitiko su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu Azijos ir Ramiojo vandenyno viršūnių susitikimo kuluaruose bei aptarė klausimus, susijusius su Iranu, Sirija ir Ukraina, pranešė Baltieji rūmai.

Vašingtono ir Maskvos santykiai šiuo metu yra pašliję labiausiai nuo Šaltojo karo pabaigos, o JAV ir kitos Vakarų šalys taiko sankcijas Rusijai dėl jos įvykdytos Krymo aneksijos ir vaidmens Rytų Ukrainą krečiančioje separatizmo krizėje.

Abu lyderiai kalbėjosi iš viso apytikriai 15–20 minučių, susitikę per Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių forumą ežero pakrantėje įsikūrusiame komplekse į šiaurę nuo Kinijos sostinės, žurnalistams sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Bernadette Meehan.

„Jų pokalbiai apėmė Iraną, Siriją ir Ukrainą“, – nurodė ji.

Rusija ir JAV dalyvauja „P5 plius 1“ formato derybose dėl Irano branduolinės programos. Maskva taip pat yra pagrindinė Sirijos prezidento Basharo al Assado vyriausybės sąjungininkė ir nuosekliai palaikė Damasko režimą per sukilimą, prasidėjusį Sirijoje 2011-ųjų kovą.

Vašingtonas praeitais metais grasino imtis karinių veiksmų prieš Sirijos režimą, bet galiausiai sudarė susitarimą, pagal kurį Damaskas perdavė sunaikinti savo cheminių ginklų arsenalą.

JAV ir Rusija šiuo metu labiausiai nesutaria dėl Ukrainos.

Spalio viduryje V. Putinas apkaltino B. Obamą priešišku nusistatymu Rusijos atžvilgiu, o B. Obama piktinosi dėl „Rusijos agresijos Europoje“ neseniai sakydamas kalbą Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

Anksčiau antradienį JAV nacionalinio saugumo patarėjos pavaduotojas Benas Rhodesas sakė žurnalistams Pekine: „Toliau esame smarkiai susirūpinę dėl Rusijos veiksmų. Jeigu jie tęsis ... tai bus receptas izoliacijai.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi