Pasaulyje

2012.11.16 11:36

Krizė Gazoje: bombardavimas tęsiasi nepaisant Egipto premjero vizito

ELTA 2012.11.16 11:36

Netrukus po to, kai į Gazos ruožą atvyko Egipto ministras pirmininkas Hishamas Qandilis, palestiniečiai į Izraelio teritoriją paleido kelias raketas, skelbia BBC.

Netrukus po to, kai į Gazos ruožą atvyko Egipto ministras pirmininkas Hishamas Qandilis, palestiniečiai į Izraelio teritoriją paleido kelias raketas, skelbia BBC.

Izraelio oro pajėgos į išpuolį atsakė bombarduodamos „Hamas“ vado Gazos ruožo pietuose namus, teigia „Hamas“ šaltinis.

Izraelis pranešė, kad per tris valandas truksiantį H. Qandilio vizitą laikinai nutrauks karinius veiksmus Gazos ruože, jei „Hamas“ taip pat nebeleis raketų į Izraelį.

„Hamas“ negerbia Egipto ministro pirmininko vizito Gazos ruože ir pažeidžia laikinas paliaubas, kurioms vizito metu Izraelis pritarė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu atstovas Ofiras Gendelmanas.

Egipto ministras pirmininkas atvyko į Gazą pareikšti paramos palestiniečiams. Pranešama, kad Egipto premjeras galbūt tarpininkaus deryboms dėl paliaubų.

Naktį į penktadienį Izraelis bombardavo daugiau nei 130 taikinių Gazos ruože, o palestiniečiai kovotojai į Izraelį paleido 11 raketų. Gazoje per Izraelio antskrydžius nuo ketvirtadienio žuvo mažiausiai 18 palestiniečių, tarp jų ir vaikų, o Izraelyje nuo palestiniečių raketų žuvo trys žmonės.

Izraelio armija penktadienį pradėjo 16 tūkst. rezervo karių mobilizaciją. Izraelio valdžia leido mobilizuoti 30 tūkst. karių. BBC reporteris iš Gazos ruožo pranešė, kad kol kad nėra jokių invazijos ženklų.