Pasaulyje

2012.11.16 11:30

Rusija grasina griežta reakcija į JAV įstatymą dėl žmogaus teisių

ELTA2012.11.16 11:30

Maskva ketvirtadienį perspėjo JAV, kad šios sulauks griežtos reakcijos, jei priims „nedraugišką ir provokuojamą“ įstatymą, kurio tikslas – nubausti Rusijos pareigūnus už žmogaus teisių pažeidimus, pranešė „Reuters“.

Maskva ketvirtadienį perspėjo JAV, kad šios sulauks griežtos reakcijos, jei priims „nedraugišką ir provokuojamą“ įstatymą, kurio tikslas – nubausti Rusijos pareigūnus už žmogaus teisių pažeidimus, pranešė „Reuters“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskvos ir Vašingtono santykiai tikrai nukentės, jei parlamento nariai balsuos už įstatymą, pagal kurį JAV galės neišduoti vizų Rusijos pareigūnams, susijusiems su advokato Sergejaus Magnickio sulaikymu ir mirtimi. S. Magnickis mirė kalėjime 2009 metais ir Kremliaus žmogaus teisių taryba pripažino, kad jis tikriausiai buvo mirtinai sumuštas.

JAV žemųjų parlamento rūmų nariai nepaisė grasinimų ir ketvirtadienį balsavo už tai, kad šis įstatymas būtų prijungtas prie platesnio įstatymų paketo dėl JAV prekybos su Rusija. Manoma, kad Atstovų Rūmai penktadienį pritars šiam įstatymų paketui. Įstatymai užtikrins, kad JAV galės pasinaudoti visomis galimybėmis, kurios atsivėrė Rusijai rugpjūčio mėnesį įstojus į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

JAV verslininkai pritaria sujungti įstatymą dėl žmogaus teisių su prekybos įstatymais, nes manoma, kad, patvirtinus prekybos įstatymus, jie nusvers neigiamas įstatymo dėl S. Magnickio pasekmes.