Pasaulyje

2014.11.11 11:59

D. Cameronas: Britanija nesiekia šaltojo karo su Rusija

ELTA2014.11.11 11:59

Jungtinė Karalystė nesiekia šaltojo karo su Rusija, tačiau Didžioji Britanija privalo ginti savo vertybes, įsitikinęs šalies premjeras Davidas Cameronas.

Jungtinė Karalystė nesiekia šaltojo karo su Rusija, tačiau Didžioji Britanija privalo ginti savo vertybes, įsitikinęs šalies premjeras Davidas Cameronas.

Sakydamas kalbą Londono Lordo mero bankete, D. Cameronas apkaltino Rusiją pažeidus teritorinį vientisumą Ukrainoje.

Jei Britanija nesiims veiksmų, pavojus iškils visai Europai ir Britanijos ekonominiam stabilumui, tikino premjeras.

Kalbėdamas tūkstantinei iškilmingos vakarienės svečių auditorijai, D. Cameronas teigė, kad Rusija pažeidžia tarptautines taisykles ir ignoruoja demokratišką Ukrainos žmonių valią patiems kurti savo ateitį.

„Vieni sakys, kad tai ne mūsų reikalas ir mums nederėtų kištis. Kiti įrodinės, kad mes neturime jokios įtakos. Tačiau, aš manau, kad abu požiūriai yra klaidingi. Netikiu kariniu sprendimu. Tai nėra vienintelė išeitis. Ekonominės sankcijos turi įtakos Rusijai. Investuotojai atsiima finansus, bankams trūksta lėšų, Rusijos prekyba biržose ir rublis žymiai krito“, – teigė D. Cameronas.

Premjeras taip pat užsiminė apie buvusio Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo išsakytą prielaidą, kad Jungtinė Karalystė yra ties šaltojo karo riba.

Tačiau D. Cameronas pareiškė, kad Britanija to visiškai nesiekia.

„Tačiau pasakysiu aiškiai, jei Rusija ir toliau eis dabartiniu keliu, mes darysime jai spaudimą, ir Maskvos santykiai su likusiu pasauliu ateityje bus radikaliai pakitę“, – įspėjo Britanijos premjeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt