Pasaulyje

2019.03.10 10:44

Per lėktuvo katastrofą žuvo visi 157 „Ethiopian Airlines“ orlaivyje buvę žmonės

LRT.lt, BNS 2019.03.10 10:44

Skrisdamas iš Etiopijos į Keniją sudužo „Ethiopian Airlines“ keleivinis lėktuvas „Boeing 737“, praneša BBC. Kaip skelbia „Reuters“, orlaivyje buvo 149 keleiviai ir 8 įgulos nariai, naujausiais duomenimis, išgyvenusiųjų nėra.

Lėktuvas skrido iš Etiopijos sostinės Adis Abebos į Kenijos sostinę Nairobį.

Oro linijų atstovė pranešė, kad reiso ET302 lėktuvas iš Bolės oro uosto pakilo 08:38 val. vietos laiku, o nelaimė greičiausiai įvyko po 08:44 val., kai buvo prarastas ryšys. 

„Ethiopian Airlines“ atstovai skelbė, kad paieškos operacija prasidėjo prie nelaimės vietos Debre Zejito mieste, dar žinomame kaip Bišoftu. 

Kol kas neaišku, kodėl nukrito naujutėlaitis laineris „Boeing 737-800MAX“, bendrovės gautas tik lapkritį.

Valstybinė įmonė „Ethiopian Airlines“, daugelio laikoma geriausiai valdoma Afrikos oro bendrove, vadina save didžiausia oro vežėja šiame žemyne ir turi ambicijų tapti pagrindiniais jo vartais.

Skrydžių stebėsenos portalas „Flightradar24“ per „Twitter“ pranešė, kad skrydžio duomenys rodo, jog lėktuvo kilimo sparta buvo nestabili. Matomumo sąlygos tuo metu atrodė geros.

„Ethiopian Airlines“ vadovas sakė, kad orlaivio pilotas spėjo perspėti dispečerius, kad „susidūrė su sunkumais“ ir nori grįžti atgal.

Lakūnui „buvo suteiktas leidimas“ grįžti į Adis Abebą, įmonės generalinis direktorius Tewolde GebreMariamas sakė žurnalistams, kai buvo paklaustas, ar buvo gautas koks nors pagalbos signalas.

Valstybinis transliuotojas EBC informavo, kad per katastrofą žuvo 33 šalių piliečių, įskaitant kanadiečius, kinus ir amerikiečius. Vienas „Ethiopian Airlines“ atstovas nurodė, kad tarp aukų yra 32 Kenijos ir 17 Etiopijos piliečių.

Etiopijos ir Kenijos tarnybų naujausi duomenys rodo, kad lėktuve buvo 18 kanadiečių, po aštuonis Kinijos, JAV ir Italijos, piliečius, po septynis Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos piliečius, šeši keleiviai iš Egipto, penki olandai ir po keturis žmones iš Indijos bei Slovakijos. Rusijos ambasada Etiopijoje patvirtino, kad laineriu skrido trys šios šalies piliečiai.

Kenijos susisiekimo ministras Jamesas Macharia sakė žurnalistams, jog tarnybos dar negavo keleivių sąrašo. Pasak jo, buvo įkurtos specialios linijos, kuriomis aukų artimieji ir draugai gali gauti informacijos.

„Mano maldos skiriamos visoms buvusiųjų lėktuve šeimoms ir artimiems žmonėms“, – pareiškė Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta.

Sudužęs laineris yra to paties tipo lėktuvas, kaip ir Indonezijos bendrovės „Lion Air“ orlaivis, pernai spalį sudužęs praėjus 13 minučių po pakilimo iš Džakartos. Tąsyk žuvo visi 189 lėktuve buvę žmonės.

Šio lėktuvo juodųjų dėžių duomenys parodė, kad mažiausiai per keturis jo paskutinius skrydžius netinkamai veikė greičio daviklis, nors „Lion Air“ iš pradžių tvirtino, kad šis gedimas buvo aptiktas ir sutaisytas.

Vėliausia didelė „Ethiopian Airlines“ keleivinio lainerio avarija įvyko 2010 metais, kai kildamas iš Libano sprogo „Boeing 737-800“ ir žuvo 83 keleiviai bei septyni įgulos nariai.

Etiopijos ministras pirmininkas Abiy Ahmedas tviteryje paskelbė žinutę, kurioje išreiškia užuojautą per katastrofą netekusiesiems artimųjų.

Reformas remiantis A. Ahmedas neseniai pažadėjo atverti „Ethiopian Airlines“ ir kitus sektorius užsienio investicijoms, dideliu mastu pertvarkant ekonomiką, kurioje dominuoja valstybinis sektorius.

„Ethiopian Airlines“ pastaruoju metu plėtė veiklą: neseniai buvo atidarytas naujas maršrutas į Maskvą, o sausį Bolės oro uoste buvo atidarytas naujas keleivių terminalas, trigubai padidinęs jo pajėgumus.

Per atidarymo ceremoniją kalbėjęs premjeras paragino oro bendrovę pastatyti Debre Zejite naują terminalą „Airport City“.

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sekmadienį pareiškė užuojautas dėl lėktuvo katastrofos Etiopijoje.

Šalies vadovė palinkėjo visokeriopos stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Etiopijos žmonėms, rašoma prezidentūros pranešime.

V. Pranckietis linkėjo Etiopijos tarnyboms „stiprybės ir vienybės vykdant paiešką ir gelbėjimo operaciją“.