Pasaulyje

2014.11.11 08:38

CNN palieka Rusijos rinką

DELFI.lt2014.11.11 08:38

Pirmadienį paskelbta, kad JAV televizijos naujienų kanalas CNN (Cable News Network) nuo 2014 m. gruodžio 31 d. traukiasi iš Rusijos.

Pirmadienį paskelbta, kad JAV televizijos naujienų kanalas CNN (Cable News Network) nuo 2014 m. gruodžio 31 d. traukiasi iš Rusijos.

Tai pranešta „Turner Broadcasting System Europe“ Rusijos kabelinėms televizijoms išplatintame laiške, skelbia naujienų agentūra „Itar-Tass“. Pranešama, jog nuo šių metų gruodžio 31 d. CNN transliacijos Rusijoje nutraukiamos. 

Pasitraukimo iš Rusijos rinkos priežastys kol kas nėra atskleidžiamos, o Rusijos CNN skyriaus atstovai skelbiamos informacijos nekomentuoja. „Turner Broadcasting System Europe“ direktorė NVS šalyse Tatjana Kalita situaciją komentuoti atsisakė. 

Kabelinių televizijų „Akado“ ir „Vimpelcom“, retransliuojančių CNN International Rusijos rinkoje, atstovai patvirtino, jog informaciją apie JAV televizijos pasitraukimą jau gavo. 

„Taip, mus pasiekė tokia infomacija. Tikimės, kad kitais metais kanalas grįš į Rusiją“, – cituojama „Vimpelcom“ spaudos tarnyba.

Svarstoma, kad viena iš priežasčių, kodėl CNN nusprendė trauktis iš Rusijos rinkos, yra žiniasklaidos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“ sprendimas, kuriuo uždrausta kabelinių tinklų operatoriams retransliuoti užsienio kanalus, kurie nėra gavę specialios licencijos. CNN tokios licencijos neturi. 

DELFI primena, kad rugsėjo pabaigoje Rusijos parlamentas priėmė įstatymą, pagal kurį užsienio piliečiai negalės valdyti daugiau nei 20 proc. kurios nors šalyje veikiančios žiniasklaidos priemonės akcijų. Šiuo metu užsieniečių valdoma akcijų dalis yra ribojama tik Rusijos radijuje ir televizijoje, o užsieniečiai gali valdyti ne daugiau kaip 50 proc. šių žiniasklaidos priemonių akcijų.

Dauguma Rusijos žiniasklaidos priemonių priklauso valstybei arba ištikimiems oligarchams.