Pasaulyje

2019.03.10 09:38

Venesueloje dingus elektrai mirė 15 dializės pacientų, pavojus gresia dar 10 tūkst. žmonių

BNS 2019.03.10 09:38

Venesueloje 15 žmonių, kuriems buvo smarkiai sutrikusi inkstų veikla, mirė, nes jiems negalėjo būti atlikta dializė, užsitęsus visą šalį apėmusiai elektros tinklų avarijai, šeštadienį pranešė viena nevyriausybinė organizacija.

„Nuo vakar iki šiandien 15 žmonių mirė, nes (jiems) nebuvo atlikta dializė“, - sakė teisės į medicinos priežiūrą grupės „Codevida“ direktorius Francisco Valencia.

„Žmonių, kuriems sutrikusi inkstų veiklą, padėtis labai sunki, kritinė. Kalbame apie 95 proc. dializės skyrių, o šiandien šis skaičius tikriausiai pasiekė 100 procentų – jie paralyžiuoti dingus elektrai“, – pridūrė F. Valencia.

Jis pridūrė, kad šalyje tęsiantis elektros tiekimo sutrikimams pavojus gresia daugiau kaip 10 200 žmonių, priklausomų nuo dializės procedūrų.

Venesueliečiai nuo ketvirtadienio popietės kenčia nuo didžiausios elektros tinklų avarijos per šios naftą eksportuojančios šalies istoriją padarinių.

Prezidento Nicolas Maduro vyriausybė teigia, kad JAV surengė kibernetinę ataką prieš Venesuelos elektros tinklų valdymo sistemas.

Jungtinės Valstijos remia laikinuoju prezidentu pasiskelbusį opozicijos lyderį Juaną Guaido. Jį šalies lyderiu dabar pripažįsta daugiau kaip 50 valstybių.

N. Maduro šeštadienį sakė savo šalininkams, kad daugiau kaip 70 proc. vartotojų elektros tiekimas jau buvo atkurtas, bet vidurdienį esą buvo surengta dar viena kibernetinė „ataka prieš vieną iš nepriekaištingai veikusių generatorių. Tai sutrikdė ir niekais pavertė viską, ką buvome pasiekę“.

Karakase, taip pat Mirandos ir Vargaso valstijose, kuriose yra pagrindiniai šalies tarptautiniai oro ir jūrų uostai, elektros tiekimas protarpiais būdavo atkuriamas, bet vakariniai Barinaso, Tačyros ir Sulijos regionai toliau gyvena be šviesos.