Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.10 10:00

Indijos premjeras, pertvarkydamas vyriausybę, paskyrė jogos ministrą

BNS 2014.11.10 10:00

Indijos premjeras Narendra Modi, vykdydamas didelį savo vyriausybės pertvarkymą po atėjimo į valdžią gegužės mėnesį, paskyrė jogos ministrą, taip siekdamas propaguoti šią senovinę praktiką.

Indijos premjeras Narendra Modi, vykdydamas didelį savo vyriausybės pertvarkymą po atėjimo į valdžią gegužės mėnesį, paskyrė jogos ministrą, taip siekdamas propaguoti šią senovinę praktiką.

N. Modi, kuriam patinka joga, savo dešiniojo sparno vyriausybę sekmadienį pastiprino paskirdamas 21 naują ministrą, su tikslu paspartinti reformas ir gaivinti ekonomiką.

Tarp sekmadienį vakare paskirtų ministrų yra AAYUSH ministras, atsakingas už tradicinės medicinos ir praktikų – ajurvedos, jogos, natūropatijos, jūnanio, sidhų medicinos ir homeopatijos – propagavimą.

Hinduistų nacionalistas N. Modi, kuris yra vegetaras ir kasdien užsiima joga, rugsėjo mėnesį paprašė Jungtinių Tautų (JT) svarstyti galimybę paskelbti tarptautinę jogos dieną.

Lankydamasis Jungtinėse Valstijose N. Modi šią senovinę Indijos discipliną taip pat aptarė su prezidentu Baracku Obama, per vakarienę Baltuosiuose rūmuose.

„Sveikinimai visiems kolegoms, kurie šiandien davė priesaiką. Nekantrauju dirbti su jais ir spartinti Indijos vystymosi kelionę“, – vėlai sekmadienį „Twitter“ parašė N. Modi.

Jis prie savo vyriausybės pridėjo keturis naujus ministrus ir 17 jaunesniųjų ministrų. Iš viso ministrų kabinetą sudaro 66 nariai įskaitant premjerą.

AAYUSH anksčiau buvo sveikatos apsaugos ministro atsakomybės dalis, bet po sekmadienio vyriausybės performavimo tapo atskiru portfeliu. Jis atiteko buvusiam turizmo ministrui Shripadui Yasso Naikui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi