Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius pašalino iš pareigų jį kritikavusį konservatyvų JAV kardinolą

BNS 2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus šeštadienį pašalino iš pareigų vieną konservatyvių pažiūrų amerikietį kardinolą, griežtai kritikavusį pontifiko pastangas vykdyti reformas Katalikų bažnyčioje.

Popiežius Pranciškus šeštadienį pašalino iš pareigų vieną konservatyvių pažiūrų amerikietį kardinolą, griežtai kritikavusį pontifiko pastangas vykdyti reformas Katalikų bažnyčioje.

66 metų kardinolas Raymondas Burke`as buvo pašalintas iš Vatikano aukščiausiosios teismo institucijos vadovo posto ir paskirtas Maltos ordino – labdara užsiimančios organizacijos – kapelionu. Šios pareigos yra daugiausiai reprezentacinės.

Toks sprendimas, kurį Vatikanas paskelbė šeštadienį be jokių komentarų, buvo prognozuojamas. R. Burke`as praėjusį mėnesį sakė, kad buvo informuotas apie planuojamą perkėlimą į naujas pareigas, tik nežinojo, kada tai nutiks.

R. Burke`as, kuris iki šeštadienio buvo aukščiausias pareigas Vatikane užimantis JAV katalikų dvasininkas, keliuose interviu neseniai kritikavo popiežių ir buvo laikomas konservatyviosios opozicijos, nusistačiusios prieš Pranciškaus reformų programą, veidu.

Spalį interviu vienam Ispanijos žurnalui, R. Burke`as, žinomas dėl nelanksčios doktrinos interpretacijos, prilygino Pranciškaus vadovaujamą Katalikų bažnyčią „laivui be vairo“.

Per pasaulio vyskupų susitikimą praėjusį mėnesį R. Burke`as buvo vėliavnešys konservatyviųjų dvasininkų stovykloje, nepritariančiam atlaidesniam Bažnyčios požiūriui į homoseksualus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi