Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Meksikoje įtariamieji prisipažino nužudę dingusius 43 studentus

BNS 2015.09.08 13:45

Meksikoje įtariami vienos nusikaltėlių gaujos nariai prisipažino nužudę 43 dingusius studentus, 14 valandų deginę jų kūnus ir išmetę suanglėjusius palaikus į upę, pranešė pareigūnai.

Meksikoje įtariami vienos nusikaltėlių gaujos nariai prisipažino nužudę 43 dingusius studentus, 14 valandų deginę jų kūnus ir išmetę suanglėjusius palaikus į upę, pranešė pareigūnai.

Kilus masiniams protestams ir didžiausiai krizei jo administracijoje, Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto pažadėjo, kad bus sučiupti visi kaltieji dėl šio šiurpaus nusikaltimo.

Pareigūnai nuo rugsėjo 26-osios bergždžiai ieškojo pedagogikos studentų, kai su nusikalstama gauja bendradarbiavę korumpuoti policijos pareigūnai atakavo esą jų užgrobtus autobusus pietiniame Igvalos mieste – kaip manoma, vykdydami vietinio mero ir jo žmonos nurodymus. To vakaro neramumai pareikalavo šešių žmonių gyvybių.

Vėliau policininkai 43 studentus perdavė narkotikų kontrabandininkų gaujos „Guerreros Unidos“ nariams, kurie sakė tyrėjams, kad išvežė tuos jaunuolius dviem sunkvežimiais į vieną sąvartyną ir juos išžudė.

Jeigu įtariamųjų prisipažinimas bus patvirtintas, šios masinės žudynės bus vienos didžiausių per Meksikoje vykstantį karą su narkotikų kontrabandininkų gaujomis. Nuo 2006 metų šioje šalyje žuvo daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, dar 22 tūkst. yra dingę.

Igvalos byla sulaukė tarptautinio pasmerkimo, pabrėžė Meksikoje išsikerojusios korupcijos mastą ir privertė suabejoti E. Penos Nieto patikinimais, kad smurto lygis šalyje sumažėjęs.

„Dingusių jaunuolių tėvams ir visai visuomenei – patikinu jus, kad mes nesustosime, kol bus įvykdytas teisingumas“, – pareiškė E. Pena Nieto, kuris sutrumpino nuo sekmadienio prasidėsiančią kelionę į Kiniją ir Australiją dėl šios bylos.

Generalinis prokuroras Jesus Murillo Karamas penktadienį oficialiai nepaskelbė, kad 43 dingę jaunuoliai yra nužudyti, bet sakė, kad vienas Austrijos universitetas padės atpažinti palaikus.

Pasak jo, institucijos toliau laikys studentus dingusiais, kol palaikų DNR tyrimai patvirtins jų tapatybę.

Tačiau prokuroras pripažino, jog esama „daug įrodymų, kurie gali rodyti, jog ten buvo jie“.

Pareigūnai dabar yra suėmę iš viso 74 asmenis, tarp kurių yra keli „Guerreros Unidos“ nariai, 36 Igvalos ir Kokulos policijos pareigūnai bei nuverstas Igvalos meras Jose Luisas Abarcas ir jo žmona Maria de los Angeles Pineda.

Ši byla atskleidė nesėkmingas Meksikos pastangas užkirsti kelią ryšiams tarp valstybės pareigūnų ir nusikalstamų gaujų.

Pareigūnai sakė, kad J. L. Abarca įsakė policijai susiremti su studentais, kurie anksčiau neretai rengdavo protestus. Meras baiminosi, kad jaunuoliai gali sužlugdyti viešą renginį, kurį organizavo jo žmona – vietos valstybinės vaikų globos organizacijos vadovė.

Studentai anksčiau rengdavo radikalius protestus, tačiau jie tvirtino, jog į Igvalą buvo išvykę rinkti lėšų. Tuo tarpu pareigūnai sako, kad jaunuoliai grįždami namo užgrobė keturis autobusus, kaip jau ne kartą buvo padarę anksčiau.

„Ši korupcija ir smurtas buvo daugelį metų visiems matomi perspėjantys ženklai, ir tie, kurie aplaidžiai juos ignoravo, yra šios tragedijos bendrininkai“, – pareiškė žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ Šiaurės ir Pietų Amerikos padalinio direktorė Erika Guevara Rosas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi