Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.08 16:43

JAV ir Rusija tęs dialogą Ukrainos klausimu

ELTA, BNS 2014.11.08 16:43

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį sakė, kad JAV ir Rusija sutiko apsikeisti informacija apie padėtį Ukrainoje ir tęsti dialogą šiuo klausimu, skelbia „Reuters“.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį sakė, kad JAV ir Rusija sutiko apsikeisti informacija apie padėtį Ukrainoje ir tęsti dialogą šiuo klausimu, skelbia „Reuters“.

Ukrainos kariuomenė penktadienį apkaltino Rusiją pasiuntus 32 tankų koloną ir sunkiąją ginkluotę separatistams šalies rytuose, kovojantiems su Kijevo vyriausybinėmis pajėgomis.

„Pakanka pasakyti, kad kai kurie faktai, susiję su Ukraina, nesutampa. Mes susitarėme apsikeisti informacija šia tema. Mes taip pat nutarėme tęsti dialogą tarp šalių šiuo klausimu“, – Pekine korespondentams sakė J. Kerry.

Kalbėdamas apie sankcijas Rusijai, valstybės sekretorius teigė, kad viskas priklausys nuo Maskvos veiksmų, ir teigė tikintis, kad paliaubų sutartis Ukrainoje bus įgyvendinta.

J. Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitiko šeštadienį Pekine, prieš prasidedant Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių forumui. Oficialus susitikimas tarp Rusijos ir JAV prezidentų nėra numatytas.

Sveikintų JAV tarpininkavimą

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad JAV dalyvavimas sprendžiant konfliktą Ukrainoje būtų „žingsnis tinkama kryptimi“.

Šis S. Lavrovo pareiškimas, išsakytas po jo susitikimo Pekine su JAV valstybės sekretoriumi J. Kerry, atskleidė iš pažiūros švelnesnę Rusijos poziciją.

„Dėl suprantamų priežasčių nesutampa mūsų ir JAV pozicijos dėl to, kas vyksta Ukrainoje ir kodėl tai vyksta. Tačiau, kad ir kaip būtų, jeigu Vašingtonas suinteresuotas prisidėti prie padėties taikinimo, sąlygų dialogui kūrimo tarp Kijevo ir (prorusiškų separatistų) pasipriešinimo, LLR (Luhansko liaudies respublikos) ir DLR (Donecko liaudies respublikos) lyderių, manau, kad tai būtų žingsnis teisinga kryptimi“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas, kurio komentarus rodė valstybinė televizija.

Jungtinės Valstijos turėtų atkalbėti „karštas galvas“ Kijevo vyriausybėje nuo ketinimų atnaujinti didelio masto ginkluotą konfliktą su separatistais, pridūrė S.Lavrovas.

Kijevas penktadienį apkaltino Rusiją, kad ši įvedė dar dešimtis tankų ir daugiau kovotojų per abiejų šalių sieną į pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje, kur per kautynes nuo balandžio žuvo jau daugiau kaip 4 000 žmonių.

JAV Valstybės departamento atstovė Jen Psaki pareiškė neturinti nepriklausomos informacijos apie tą įsibrovimą.

Paklaustas, ar turi kokios nors informacijos apie numanomą karinę koloną, S. Lavrovas atsakė: „Jeigu jos neturi Psaki, aš irgi neturiu.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi