Pasaulyje

2015.09.08 13:45

H. Van Rompuy patvirtino baigiąs politinę karjerą

ELTA 2015.09.08 13:45

Nuo kovos prieš euro krizę iki raginimo pasiekti taiką Ukrainoje – prie viso to prisidėjo Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas Van Rompuy, gruodžio 1-ąją vadovo kėdę perleidžiantis diplomatui iš Lenkijos Donaldui Tuskui.

Nuo kovos prieš euro krizę iki raginimo pasiekti taiką Ukrainoje – prie viso to prisidėjo Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas Van Rompuy, gruodžio 1-ąją vadovo kėdę perleidžiantis diplomatui iš Lenkijos Donaldui Tuskui.

Kalbėdamas apie nuveiktus darbus, EVT vadovas teigė, kad didžiausias iššūkis per jo kadenciją buvo krizė euro zonoje, kurią pavyko stabilizuoti įdėjus milžiniškas pastangas. H. van Rompuy tikino, esą jei nebūtų pavykę įveikti krizės, būtų kilusi tikra katastrofa, panaši į Didžiąją depresiją 1930-aisiais.

Naujais iššūkiais EVT pirmininkas įvardijo ekonomikos augimo ir užimtumo atkūrimą, krizę Ukrainoje bei Jungtinės Karalystės narystę Europos Sąjungoje (ES).

„Ekonomikos augimo klausimu mes daug ką nuveikėme, tačiau tai nelėmė pakankamų rezultatų. Taigi turime didinti savo pastangas. Mes taip pat turime stengtis prisidėti prie taikos ir stabilumo atkūrimo Ukrainoje, gerbiant šalies žmonių norą užmegzti glaudesnius ryšius su ES. Dar vienas iššūkis – Britanijos padėtis ES po artėjančių rinkimų šalyje. Kaip mes galėtume prisidėti prie to, kad šalis liktų Bendrijoje? Britanija privalo to norėti ir nustatyti sąlygas, kurios mums būtų priimtinos. Bet kokiu atveju, manau, kad mūsų ir Britanijos tikslas – Jungtinės Karalystės buvimas ES sudėtyje“, – sakė H. van Rompuy.

Jis tikino, kad reikėtų keisti požiūrį į ES ir apie ją kalbėti palankiau.

„Nepriimtina dalyvauti Briuselyje vykstančiuose Europos sprendimų nutarimuose, o grįžus į savo šalį kaltinti ES nepriimtinais sprendimais. Tai kuria neigiamą Bendrijos įvaizdį“, – teigė H. van Rompuy.

Paklaustas apie tolimesnę veiklą, EVT vadovas teigė gruodžio 1-ąją baigsiantis savo politinę karjerą.

„Mano politinė karjera baigsis gruodžio 1 dieną. Tai leis man užsiimti veikla, kurią vis atidėliodavau. Dėstytojausiu prancūzų kalba Luvene, o Europos koledže – anglų kalba. Taip pat skaitysiu paskaitas mane dominančiomis temomis. Viso to laukiu, tačiau ilgėsiuosi politinio gyvenimo Belgijoje ir Europoje. Esu labai dėkingas už suteiktą progą vadovauti EVT“, – tvirtino H. van Rompuy.