Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.15 09:51

Izraelis pasirengęs plėsti Gazos fronto liniją, JT nesiima veiksmų

ELTA 2012.11.15 09:51

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu teigia, kad Izraelio kariuomenė yra pasiruošusi Gazos ruože išplėsti operaciją prieš palestiniečių islamistų grupuotę „Hamas“, pranešė BBC.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu teigia, kad Izraelio kariuomenė yra pasiruošusi Gazos ruože išplėsti operaciją prieš palestiniečių islamistų grupuotę „Hamas“, pranešė BBC.

B. Netanjahu pasisakė po to, kai per Izraelio antskrydžius trečiadienį Gazos ruože žuvo vienas iš „Hamas“ vadų Ahmedas al-Jabari. Izraelis antskrydį surengė po to, kai iš Gazos ruožo į šalies teritoriją buvo paleistos raketos.

Naktį į ketvirtadienį iš Gazos ruožo į Izraelį buvo paleista daugiau raketų, bet reporteriai praneša, kad smurtas dar nepasiekė tokio masto, koks buvo per paskutinį Gazos karą prieš beveik ketverius metus. Tuomet per pirmąją Izraelio karinės operacijos dieną žuvo šimtai palestiniečių.

„Nusiuntėme aiškią žinutę „Hamas“ ir kitoms teroristinėms organizacijoms“, – trečiadienį vakare per televiziją sakė B. Netanjahu.

„Ir, jei to reikės, Izraelio gynybos pajėgos yra pasirengusios išplėsti operaciją. Mes ir toliau darysime viską, kad apgintume savo piliečius“, – teigė premjeras.

„Hamas“ atstovas pareiškė, kad Izraelis pasigailės vien pagalvojęs apie Gazos puolimą.

Egipto prašymu trečiadienį vakare šiam Gazos konfliktui aptarti buvo surengtas uždaras Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdis. Palestiniečių atstovas Jungtinėse Tautose sakė, kad Izraelis „vulgariai ir viešai giriasi tyčiniu palestiniečių žudymu“. JAV atstovė Susan Rice gynė Izraelį ir sakė, kad „Hamas“ ir kitų teroristinių organizacijų smurtas prieš Izraelio gyventojus yra nepateisinamas.

Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad JT Saugumo Taryba sutiko išleisti tik komunikatą, kuriame teigiama, kad susitikimas įvyko, ir kitus procedūrinius dokumentus. Palestinos autonomija prašė Saugumo Tarybos paraginti Izraelį sustabdyti puolimą, bet Saugumo Taryba tokios deklaracijos nepriėmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi