Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:15

B. Obamos vizito proga Mianmaras paleis šimtus kalinių

ELTA 2015.02.14 17:15

Artėjant JAV prezidento Barackas Obama vizitui, Mianmaro valdžia pranešė parodysianti geros valios gestą ir išlaisvinsianti 452 kalinius, informuoja BBC.

Artėjant JAV prezidento Barackas Obama vizitui, Mianmaro valdžia pranešė parodysianti geros valios gestą ir išlaisvinsianti 452 kalinius, informuoja BBC.

Tarp išlaisvintų kalinių gali būti ir politinių disidentų. Žmogaus teisių organizacijos teigia, kad Mianmare iš viso yra apie 300 politinių kalinių. Anksčiau Mianmaro skelbtos amnestijos buvo taikomos ne tik politiniams kaliniams. Mianmaro valstybinė žiniasklaida skelbia, kad per naujausią amnestiją bus paleisti ir užsienio piliečiai.

B. Obama taps pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu Mianmare. Vizito tikslas – paskatinti Mianmaro vyriausybę tęsti reformas, kurias ji pradėjo pernai. Tačiau kai kurie kritikuoja B. Obamos sprendimą su pirmuoju vizitu po perrinkimo į JAV prezidento postą vykti į Mianmarą. Kritikai teigia, kad dar per anksti tokia garbe apdovanoti Mianmaro vyriausybę už reformas, kurios vos prasidėjo. Anot kritikų, prezidento Thein Seino pažadais laikytis reformų bus galima tikėti tik tuomet, kai bus išlaisvinti visi politiniai kaliniai.

Per vizitą Indijoje šią savaitę Mianmaro opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi perspėjo dėl reformų ir sakė, kad Mianmaras „dar nepasiekė tikslo – demokratijos“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi