Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.07 15:22

Už benamių maitinimą JAV sulaikytas senolis aktyvistas žada tęsti

BNS 2014.11.07 15:22

Vienas 90-metis aktyvistas, sulaikytas Floridoje už tai, kad dalijo maistą benamiams, ketvirtadienį pareiškė tęsiantis labdaringą veiklą, net jeigu dėl to tektų sėsti už grotų.

Vienas 90-metis aktyvistas, sulaikytas Floridoje už tai, kad dalijo maistą benamiams, ketvirtadienį pareiškė tęsiantis labdaringą veiklą, net jeigu dėl to tektų sėsti už grotų.

Arnoldas Abbottas šią savaitę buvo dukart sulaikytas kartu su dviem vietos bažnyčių pastoriais Fort Lauderdelio mieste, kai dalijo maistą vietos benamiams.

Aktyvistai buvo areštuoti, nes pažeidė praeitą mėnesį miesto valdžios nutarimą, įvedusį naujus suvaržymus maisto dalijimui benamiams viešose vietose.

Tačiau A. Abbottas ketvirtadienį pareiškė, kad rankų nenuleis.

„Mane velniškai sunku įbauginti, – jis sakė duodamas interviu televizijai NBC. – Žinoma, kad darysiu tai toliau, kol juos įveiksime.“

„Neįmanoma benamių paslėpti po kilimu“, – pabrėžė aktyvistas.

A. Abbottui gresia iki dviejų mėnesių administracinis areštas ir 500 dolerių (apie 1 380 litų) bauda, jeigu jis bus pripažintas pažeidusiu įstatymą.

Pagal miesto valdžios nutarimą, maitinimo vietos turi būti ne arčiau kaip 150 metrų viena nuo kitos ir ne arčiau kaip 500 metrų nuo gyvenamųjų valdų.

Vienu metu viename miesto kvartale maistą benamiams gali dalyti tik viena grupė.

Fort Loderdeilio policija teisino A. Abbotti ir dviejų pastorių areštą, sakydama, kad pareigūnai vykdė įstatymų reikalavimus.

„Norėtume pabrėžti, kad to potvarkio tikslas – ne užkirsti kelią benamių maitinimui, o subalansuoti viso miesto gyventojų poreikius“, – sakoma policijos pranešime.

Tuo tarpu miesto pareigūnai griebėsi viešųjų ryšių, taisydami tų areštų suduotą neigiamą poveikį administracijos įvaizdžiui.

„Nesame miestas, kuriam stinga užuojautos arba stinga geranoriškumo, – sakė Fort Loderdeilio meras Jackas Seileris. – Tiesiog mums atrodo, kad jeigu kas nors yra benamis Fort Loderdeilio gatvėse, turime išvesti juos iš gatvių į tinkamas vietas, kur jie galėtų pagerinti savo poziciją, savo padėtį.“

Benamių teisių aktyvistais sako, kad šis incidentas pabrėžia visose Jungtinėse Valstijose didinamas vietos valdžios pastangas riboti tinklų, dalijančių maistą neturtingiesiems, veiklą.

„Nuo 2013 metų sausio 21 miestas sėkmingai apribojo šią dalijimosi maistu su žmonėmis, kurie neturi namų, praktiką, o dar bent dešimt pateikė svarstyti potvarkius, kurie dar nebuvo priimti“, – sakoma Nacionalinės koalicijos už benamius ataskaitoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi