Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.07 19:05

NATO: stebime Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos

BNS 2014.11.07 19:05

NATO nustatė Rusijos karinių dalinių ir technikos telkimą prie Ukrainos sienos ir tikrina pranešimus, kad rusų tankai, kirtę sieną, įvažiavo į Ukrainos teritoriją, sakė vienas NATO karininkas penktadienį.

NATO nustatė Rusijos karinių dalinių ir technikos telkimą prie Ukrainos sienos ir tikrina pranešimus, kad rusų tankai, kirtę sieną, įvažiavo į Ukrainos teritoriją, sakė vienas NATO karininkas penktadienį.

„Mums žinomi pranešimai, kad Rusijos kariai ir tankai kirto Ukrainos ir Rusijos sieną, ir tikriname juos. Galime patvirtinti neseniai įvykusį Rusijos kariuomenės ir ginkluotės telkimą prie rytinės Ukrainos sienos“, – sakė naujienų agentūrai „Reuters“ karininkas, prašęs neminėti jo pavardės.

„Jeigu toks įvažiavimas į Ukrainą bus patvirtintas, tai bus dar vienas Rusijos agresijos įrodymas ir tiesioginis jos dalyvavimas Ukrainos destabilizavime“, – sakė jis po Ukrainos kariškių pranešimo, kad karinės technikos kolona, kurioje yra 32 tankai ir kitokia sunkioji ginkluotė, įvažiavo į Ukrainą iš Rusijos teritorijos.

Į Ukrainą įvažiavo 32 tankai iš Rusijos

Karinės technikos kolona, kurioje yra 32 tankai ir kitokia sunkioji ginkluotė, įvažiavo į Ukrainą iš Rusijos teritorijos, penktadienį pranešė ukrainiečių kariškiai.

Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka nurodė, kad kolona, sudaryta iš 32 tankų, 16 haubicų ir 30 sunkvežimių, vežančių karius ir įrangą, ketvirtadienį per sieną įvažiavo į sukilėlių kontroliuojamą teritoriją Luhansko srityje.

Kita kolona, sudaryta iš sunkvežimių ir trijų mobiliųjų radiolokacijos stočių, kirto sieną kitoje vietoje tame pačiame regione, pridūrė A. Lysenka.

Anksčiau dieną buvo informuota, kad per naujausias kautynes penki kariai žuvo, o dar mažiausiai 31 buvo sužeistas.

Rusija „gerbia“ separatistų balsavimą

Rusija yra įsipareigojusi dėl prieš du mėnesius sudaryto susitarimo nutraukti ugnį Rytų Ukrainoje ir nori tolesnių derybų, kuriose būtų pasinaudota taikos žingsniais ir kuriose dalyvautų vyriausybinės pajėgos ir separatistai, penktadienį sakė Kremliaus patarėjas užsienio politikos klausimais.

Jurijus Ušakovas taip pat sakė, kad Rusija gerbia rinkėjų valią po separatistų vadovybės rinkimų Rytų Ukrainoje, kuriuos Vakarai laiko neteisėtais.

Tačiau po Vakarų kritikos dėl Maskvos pozicijos sekmadienio rinkimų klausimu, jis sakė sąmoningai pasirinkęs žodį „gerbia“, o ne žodį „pripažįsta“.

„Tai – skirtingi žodžiai, – pareiškė jis. – Žodis „gerbia“ buvo pasirinktas apgalvotai... Mes iš esmės gerbiame rinkėjų valią“.

Pasak J. Ušakovo, susitarta, kad prezidentas Vladimiras Putinas aki į akį susitiks su britų ministru pirmininku Davidu Cameronu ir Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u per Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą Brisbane lapkričio 15–16 dienomis.

Jis taip pat atskirai susitiks su Tarptautinio valiutos fondo vadove Christine Lagarde ir Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe per Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono viršūnių susitikimą Pekine lapkričio 10–11 dienomis, nurodė J. Ušakovas.

J. Olekas Ukrainos ministrą informavo apie didesnę paramą

Lietuvos krašto apsaugos ministerija (KAM) šiemet skirs didesnę paramą Ukrainai nei planavo, apie tai penktadienį pranešė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, telefonu bendravęs su naujuoju Ukrainos gynybos ministru generolu pulkininku Stepanu Poltoraku.

Anot Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešimo, šiemet Ukrainai paremti vien iš KAM biudžeto papildomai skirta apie 400 tūkst. litų.

Krašto apsaugos ministras taip pat pabrėžė Lietuvos Vyriausybės ir visuomenės paramą Ukrainai siekiant demokratinių reformų ir didesnės integracijos į Europą.

J. Olekas sakė, kad vienas iš prioritetų, plėtojant karinį bendradarbiavimą su Ukraina per artimiausius metus bus trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados projekto įgyvendinimas.

Prisidėdama prie paramos Ukrainai, Lietuvos KAM kasmet finansuoja Ukrainos karių studijas Lietuvos karinio rengimo įstaigose ir Baltijos gynybos koledže rengiamuose mokymuose. Šiuo metu Lietuvos karo akademijoje anglų kalbos mokosi du studentai iš Ukrainos. Daugiau nei 30 Ukrainos karių šiemet bus baigę puskarininkių rengimo kursus Lietuvos kariuomenės mokykloje. Lietuvos kariuomenė taip pat padėjo kariniu lėktuvu į Lietuvą pargabenti sužeistuosius antiteroristinės operacijos Ukrainoje dalyvius, kurie po gydymo civilinėse gydymo įstaigose reabilituojasi karių reabilitacijos centre Druskininkuose.

KAM taip pat suteikė Ukrainos kariuomenei materialinę paramą, skirdama medicinos priemonių, sausų davinių ir ekipuotės dalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi