Pasaulyje

2012.11.14 19:52

Tikėtina, kad Kinijoje pirmą kartą į valdžią pateks moteris

ELTA 2012.11.14 19:52

Gali būti, kad pirmą kartą per visą Kinijos istoriją į aukščiausią šalies valdžią pateks moteris, skelbia „ABC News“. 

Gali būti, kad pirmą kartą per visą Kinijos istoriją į aukščiausią šalies valdžią pateks moteris, skelbia „ABC News“.

Trečiadienį Kinijoje baigiasi savaitę trukęs XVIII Komunistų partijos suvažiavimas, kurio metu renkami nauji šalies lyderiai, vadovausiantys ateinantį dešimtmetį.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ paviešino sąrašą su dešimt aukštus postus užimsiančių pareigūnų pavardėmis. Tikimasi, kad sąraše esantys 7–9 nariai sudarys įtakingiausią Kinijos valdžios organą – Politinio biuro nuolatinį komitetą.

Kaip ir buvo tikėtasi, sąrašo viršuje – viceprezidentas Xi Jinpingas, iš valdžios pasitraukiančio Hu Jintao protežė Li Keqiangas. Tačiau į sąrašą buvo įtraukta 60-ies Liu Yandong iš Dziangsu provincijos.

Kinijoje politikų asmeninė informacija yra valstybinė paslaptis. Labai mažai kas iš 1,3 mlrd. gyventojų šalyje žino apie politikus daugiau nei jų pagrindinės biografijos detalės, tokios kaip išsilavinimas ir anksčiau užimti postai. Moters paskyrimas į aukščiausią šalies vadovybę būtų svarbus įvykis per šalies istoriją.

Liu Yandong baigė Cingua universitetą, kaip ir prezidentas Hu Jintao. BBC duomenimis, moteris eina prezidento pavaduotojos pareigas Jaunųjų komunistų partijoje. Be kita ko, ji Kinijos Renmino universitete įgijo sociologijos magistro laipsnį.