Pasaulyje

2014.11.07 11:20

Latvijos užsienio reikalų ministras prisipažino esąs homoseksualus

DELFI.lt, BNS2014.11.07 11:20

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius lapkričio 6 d. vakarą asmeninėje socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad Latvijoje būtina sukurti teisinę bazę visoms partnerystės rūšims ir jis yra pasirengęs dėl to kovoti.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius lapkričio 6 d. vakarą asmeninėje socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad Latvijoje būtina sukurti teisinę bazę visoms partnerystės rūšims ir jis yra pasirengęs dėl to kovoti.

„Žinau, kad prasidės megaisterija, tačiau #proudtobegay (didžiuojuosi, kad esu gėjus).

Kaip rašo rus.DELFI.lv, komentuodami E. Rinkevičiaus žinutę vartotojai svarstė, ar jis turėjo omenyje savo seksualinę orientaciją. Daugelis komentavusių vartotojų palaikė jį už drąsą.

Vos po pusvalandžio E. Rinkevičius „Twitter“ angliškai parašė štai šį tekstą: „I proudly announce I am gay... Good luck all of you ...“ (Išdidžiai pareiškiu, kad esu gėjus... Linkiu visiems sėkmės...“).

E. Rinkevičiaus patarėja komunikacijos klausimais pareiškė, kad šiuo metu E. Rinkevičiaus įrašas „Twitter“ nebus komentuojamas.

Tie patys įrašai paskelbti ir E. Rinkevičiaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Lapkričio 6 d. vakarą Latvijos televizijai E. Rinkevičius patvirtino, kad į jo paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ niekas neįsilaužė, o tai, kas joje parašyta, yra tiesa. Detalesnių komentarų, kodėl jis apie tai pranešė būtent dabar, jis kol kas nepateikia.

Iki šiol E. Rinkevičius vengdavo su asmeniniu gyvenimu susijusių klausimų. 2011 m. atsakydamas į IR žurnalo pateiktus klausimus, ar turi šeimą ir vaikų, E. Rinkevičius pabrėžė, kad skiria savo asmeninį gyvenimą nuo viešo.

Apie homoseksualumą paskelbusiam Latvijos ministrui – L. Linkevičiaus parama

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį išsakė paramą Latvijos kolegai, kuris viešai paskelbė esantis gėjus.

„Edgarai, mano drauge, žaviuosi tavo drąsa ir nuoširdumu!“, – angliškai socialiniame tinkle „Twitter“ parašė L. Linkevičius, ir netrukus sulaukė atsakymo: „Linai, ačiū tau už paramą!“.

Žmogaus teisių aktyvistė: Latvijos ministro prisipažinimas esant gėjumi – proveržis žmogaus teisių srityje

Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatauskaitė sako, kad Latvijos užsienio reikalų ministro Edgardo Rinkevičiaus viešas prisipažinimas, jog jis yra gėjus, yra didelis proveržis, rodantis Latvijos pažangą žmogaus teisių srityje.

„Viešų asmenų atsiskleidimas turi labai didelės reikšmės žmonėms, kurie jaučiasi nepriimti savo aplinkoje, savo šeimų, savo draugų, bijo mokyklose, patiria patyčias. Tai yra tam tikras paskatinimas žmonėms, padedant suvokti, kad jie ne vieninteliai tokie, kad jie nebijotų savo orientacijos“, – BNS penktadienį sakė B. Sabatauskaitė.

Pasak jos, tokie žingsniai gali paskatinti ir politinius sprendimus, užtikrinant seksualinių mažumų teises.

„Kuo daugiau žmonių atsiskleidžia, tuo didesnis paskatinimas atsiranda ir įstatymų leidėjams, valstybinei politikai reglamentuoti tokius santykius, tam tikra paskata politiniam sprendimui“, – kalbėjo Žmogaus teisių centro vadovė.

Latvijos užsienio reikalų ministro drąsą pagyrė ir Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, „Twitter“ parašęs: „Labai drąsus žmogus ir labai geras užsienio reikalų ministras“. Estija neseniai įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę.

JAV dienraščio „The Washington Post“ biuro Maskvoje vadovas Michaelas Birnbaumas latvio žingsnį pavadino „dideliu žingsniu į priekį gėjų teisių srityje Rytų Europoje“. Laikraščio tinklaraštyje žurnalistas teigė, kad Latvijos ministras „pralaužė barjerą Rytų Europos socialiai konservatyvioje politinėje arenoje“.

Iš Lietuvos didžiųjų partijų už homoseksualų partnerystės įteisinimą pasisako vienintelis Liberalų sąjūdis. Tos pačios lyties asmenų santuokai nepritaria nė viena partija. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai vasarį sakė, kad diskusijos apie homoseksualų partnerystę Lietuvoje yra „labai ankstyva“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.