Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Irake per 600 JAV karių buvo paveikti cheminių ginklų

BNS 2015.09.08 13:45

Daugiau negu 600 JAV karių nuo 2003 metų buvę paveikti kovinių cheminių medžiagų per misiją Irake, ketvirtadienį pranešė pareigūnai, o šis skaičius daug didesnis negu anksčiau paskelbtas Pentagono.

Daugiau negu 600 JAV karių nuo 2003 metų buvę paveikti kovinių cheminių medžiagų per misiją Irake, ketvirtadienį pranešė pareigūnai, o šis skaičius daug didesnis negu anksčiau paskelbtas Pentagono.

Tokį faktą pirmasis paskelbė dienraštis „The New York Times“, šį mėnesį išspausdinęs virtinę straipsnių, kuriuose sakoma, kad amerikiečiai kariai buvo įpareigoti rūpintis pasenusių cheminių ginklų arsenalu, o kai kada jiems būdavo liepiama niekam nepasakoti apie tai, ką matė.

Pentagonas neįvardijo tikrojo karių, kurie buvo paveikti pavojingų cheminių medžiagų, skaičiaus, taip pat tinkamai neregistravo ir negydė potencialiai nukentėjusių karių, rašo „The New York Times“, remdamasis gynybos pareigūnų informacija.

Prie JAV invaziją į Iraką 2003 metais tuometis prezidentas George`as W. Bushas tvirtino, kad Bagdadas slepia aktyvią masinio naikinimo ginklų programą.

JAV pajėgos nerado jokių aktyvios programos įrodymų, bet aptiko pasenusių cheminių ginklų arsenalo likučius ir turėjo juos tvarkyti, nors nebuvo tam tinkamai parengti, rašo dienraštis.

Laikraštis iš pradžių atskleidė 17 atvejų, kai amerikiečiai kariai nukentėjo nuo zarino arba garstyčių dujų, o vėliau dar maždaug aštuoni kariai prisipažino nukentėję nuo cheminių medžiagų.

Kai per invaziją buvo nuverstas Irako diktatorius Saddamas Husseinas, JAV pajėgos rado apie 5 tūkst. kovinių galvučių, sviedinių ir bombų, pripildytų cheminių medžiagų, bet jų radiniai buvo laikomi paslaptyje, nurodė „The New York Times“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi