Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.06 16:21

Maskva rodo nenorą derėtis su Kijevu

BNS 2014.11.06 16:21

Maskva ketvirtadienį smerkė Kijevą dėl taikos susitarimų pažeidimų ir apkaltino Ukrainos valdžią karinio puolimo prieš separatistus stiprinimu.

Maskva ketvirtadienį smerkė Kijevą dėl taikos susitarimų pažeidimų ir apkaltino Ukrainos valdžią karinio puolimo prieš separatistus stiprinimu.

„Šiandien akivaizdu, kad šiuos susitarimus Ukraina ... šiurkščiai pažeidžia, – nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija. – Užuot deeskalavęs, Kijevas suintensyvino karo veiksmus šalies pietryčiuose, naudodamas sunkiąją įrangą, ir tai lėmė tūkstančius aukų ir didelio masto sugriovimus“.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas trečiadienį sakė, kad norėtų aptarti Ukrainos krizę „Ženevos formatu“, turėdamas omenyje balandžio susitikimą, kuriame dalyvavo dar ir Jungtinės Valstijos bei Europos Sąjunga.

Ženevoje buvo susitarta, kad visos „neteisėtos ginkluotos grupuotės“ Ukrainoje pasiduotų, tačiau po viso to maištininkai paskelbė nepriklausomybę Donecko ir Luhansko srityse ir daugiau kaip 4 tūkst. žmonių žuvo, Kijevui pamėginus atsikovoti separatistų kontroliuojamas sritis.

„Žvelgiant į dabartinę padėtį, kyla klausimas dėl grįžimo prie šio formato tikslingumo, nes jis neatnešė laukiamo rezultato“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos ketvirtadienį išplatintame pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi