Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.14 15:38

Nobelio taikos premijos pinigus ES skirs nuo karo nukentėjusiems vaikams

LRT.lt 2012.11.14 15:38

Europos Sąjunga beveik 1 mln. eurų, gautų kartu su Nobelio taikos premija, skirs nuo karo ir konfliktų nukentėjusiems vaikams. 

Europos Sąjunga beveik 1 mln. eurų, gautų kartu su Nobelio taikos premija, skirs nuo karo ir konfliktų nukentėjusiems vaikams.

Europos Sąjungai šių metų premiją Nobelio komitetas skyrė už tai, kad ji į Antrojo pasaulinio karo suskaldytą žemyną atnešė daugiau kaip pusę amžiaus trunkančią taiką. Šis sprendimas sutiktas ir pagyromis, ir pajuoka.

Kartu su premija šiais metais bus skirta ir maždaug 930 tūkst. eurų pinigų suma.

„Nobelio taikos premija simbolizuoja taikos įvedimo visame pasaulyje pastangas. Lėšos turėtų padėti puoselėti viltį ateičiai, tačiau taip padėti pagrindinėms esamų ir buvusių konfliktų aukoms – vaikams“, – pranešime teigia Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso.

J. M. Barroso gruodžio 10 dieną Osle premiją atsiims su Europos Parlamento vadovu Martinu Schulzu ir ES prezidentu Hermanu Van Rompuy, praneša naujienų agentūra AFP.

ES trečiadienį taip pat paskelbė apie piešinių konkursą, jaunuoliams ir vaikams nuo 8 iki 24 metų. Keturi jo laimėtojai bus pakviesti dalyvauti premijos įteikimo ceremonijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi