Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.06 08:55

Londono centre protestuotojai susirėmė su policija

BNS 2014.11.06 08:55

Tūkstančiai prieš kapitalizmą protestavusių demonstrantų trečiadienį susirėmė su policija Londono centre ir prie Bakingamo rūmų po eitynių prie parlamento.

Tūkstančiai prieš kapitalizmą protestavusių demonstrantų trečiadienį susirėmė su policija Londono centre ir prie Bakingamo rūmų po eitynių prie parlamento.

Šie protestai buvo dalis „Milijono kaukių eitynių“ akcijos, kurią keliuose pasaulio miestuose organizavo aktyvistų organizacija „Anonymous“. Protestuotojai Londone mėtė į policininkus eismo juostas žyminčius plastikinius stulpelius, butelius ir gatvių ženklus, taip pat griovė metalines užtvaras.

Ši demonstracija vyko Britanijoje švenčiant Guy Fawkeso naktį, o daugelis eitynių dalyvių buvo užsidėję baltas kaukes, vaizduojančias žmogų, kuris 1605 metais rezgė sąmokslą susprogdinti parlamentą, o dabar siejamą su „Anonymous“ judėjimu.

„Išeitis viena – revoliucija“, – skandavo protestuotojai, o kai kurie leido fejerverkus priešais policijos rikiuotes.

Protestuotojai taip pat mėgino šturmuoti nacionalinio transliuotojo BBC pastatą, bet jiems į vidų neleido patekti policija.

Parduotuvės užsidarė, kai protestuotojai pradėjo žygiuoti Londono centriniame komercijos rajone, vartydami šiukšlių konteinerius ir išdaužę langus vienam automobiliui.

Dešimt protestuotojų buvo suimti dėl policijos pareigūnų užpuolimo, trukdymo pareigūnams atlikti savo pareigas ir netinkamo pirotechnikos priemonių naudojimo, nurodė policija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi