Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.05 15:13

Ispanijoje iš ligoninės išleista nuo Ebolos viruso išgijusi slaugė

ELTA 2014.11.05 15:13

Slaugė iš Ispanijos, kuri pirmoji Ebolos virusu užsikrėtė už Afrikos ribų, trečiadienį išleista iš ligoninės, praneša BBC.

Slaugė iš Ispanijos, kuri pirmoji Ebolos virusu užsikrėtė už Afrikos ribų, trečiadienį išleista iš ligoninės, praneša BBC.

Madrido „Carlos III“ ligoninės infekcinių ligų skyriaus vadovas Jose Ramonas Arribas tikino, kad slaugė Teresa Romero visiškai pasveiko nuo Ebolos viruso sukeltos ligos ir galės mėgautis normaliu gyvenimu.

Slaugė Ebolos karštine užsikrėtė nuo ispanų misionieriaus, kuris į Madridą buvo atgabentas iš Vakarų Afrikos, bet vėliau mirė.

J. R. Arribas teigimu, moteriai dar „reikės laiko atsigauti po tokio dramatiško įvykio“. Ligoninės vadovas Rafaelis Perezas-Santamarina džiaugėsi slaugės išgijimu ir teigė, kad tai „puikios žinios visiems po tokio sunkaus mėnesio“.

Vis dėlto ligoninės personalas negalėjo pasakyti, kas būtent padėjo T. Romero išgyti, kadangi jai buvo taikomas eksperimentinių vaistų gydymas bei buvo perpiltas pasveikusio nuo Ebolos viruso žmogaus kraujas.

Mirtinos karštinės protrūkis Vakarų Afrikoje pasiglemžė 5 tūkst. žmonių gyvybes. Daugiausia aukų – Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje, kurioje Britanijos vyriausybė neseniai įkūrė Ebolos gydymo centrą su 92 vietomis ligoniams gydyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi