Pasaulyje

2012.11.14 10:18

Civilius afganistaniečius šaudžiusiam JAV kariui siūloma skirti mirties bausmę

ELTA2012.11.14 10:18

JAV kareiviui, kuris kaltinamas 16 afganistaniečių civilių, tarp jų devynių vaikų, nužudymu, siūloma skirti mirties bausmę, praneša BBC.

JAV kareiviui, kuris kaltinamas 16 afganistaniečių civilių, tarp jų devynių vaikų, nužudymu, siūloma skirti mirties bausmę, praneša BBC.

Per parengiamąjį bylos svarstymą keli kariai liudijo, kad seržantas Robertas Balesas į bazę Afganistane grįžo kruvinas. R. Baleso advokatai teigia, kad jo teismui nepakanka įkalčių. Pagrindinis bylos tyrėjas turės pateikti rekomendaciją, ar reikia pradėti visą karo lauko teismo procesą.

Kariuomenės prokuroras majoras Robas Steele`as per parengiamąjį svarstymą Vašingtone sakė, kad reikia svarstyti mirties bausmę, nes nusikaltimai buvo „baisūs, žiaurūs ir metodiškai įgyvendinti“. Pasak jo, praėjus kelioms valandoms po incidento padaryti įtariamojo pareiškimai rodo, kad jis aiškiai atsiminė, kas įvyko ir kad suvokė savo veiksmus.

Seržantui R. Balesui gresia kaltinimai 16 žmogžudysčių, šešiais pasikėsinimais nužudyti, užpuolimu ir narkotikų bei alkoholio vartojimu tarnybos metu.

Parengiamasis bylos svarstymas vyko vakare, kad vaizdo tiltu iš Afganistano Kandaharo provincijos galėtų liudyti aukų artimieji. Įtariamojo advokatė Emma Scanlan sakė, kad byloje nepakanka įkalčių. Ji pabrėžė tai, kad nesutampa kai kurių afganistaniečių liudininkų pasakojimai. Dalis liudininkų teigia, kad žudynes surengė daugiau nei vienas karys.

Jau daugiau nei 50 metų nebuvo įvykdyta mirties bausmė nė vienam JAV kariui. Šeši šiuo metu mirties bausmės laukiantys kariai buvo nuteisti už JAV piliečių, o ne užsieniečių nužudymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.