Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Afrikos Sąjunga pritarė karių siuntimui į Malį

ELTA2015.02.12 21:37

Afrikos Sąjunga (AS) pritarė planui į Malį siųsti karius, kad šie atkovotų šalies šiaurę iš islamistų ekstremistų, skelbia BBC.

Afrikos Sąjunga (AS) pritarė planui į Malį siųsti karius, kad šie atkovotų šalies šiaurę iš islamistų ekstremistų, skelbia BBC.

AS pritarė Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos planui į Malį nusiųsti 3 300 karių. Iki metų pabaigos planą patvirtinti turi Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba. Planas apima šešių mėnesių laikotarpį. Numatytas parengiamasis pratybų etapas ir bazių kūrimas Malio pietuose, o vėliau – kovinės operacijos šalies šiaurėje. Karius atsiųsti turėtų Nigerija, Nigeris ir Burkina Fasas.

Vakarai sunerimo dėl krizės buvusioje Prancūzijos kolonijoje Malyje, nes šalis gali tapti kovotojų mokymo centru. Malyje vyravo viena iš stipriausių demokratinių santvarkų Afrikoje, bet po pučo kovo mėnesį šalyje įsigalėjo chaosas. Kovo mėnesį buvo nuverstas šalies prezidentas ir islamistai užvaldė šalies šiaurę.

Europos Sąjunga taip pat svarstys, ar į Malį siųsti šimtus instruktorių. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as antradienį pakartojo, kad Prancūzija misijos Malyje dalyviams teiks „logistinę pagalbą ir mokymus“, bet siųsti karių neketina.

Malio kaimynystėje esantis Alžyras nerimauja dėl karinės intervencijos ir norėtų, kad konfliktas būtų sprendžiamas derybomis. Saugumo ekspertai teigia, kad pajėgos dar negreitai bus pasiruošusios atkovoti Malio šiaurę, todėl dar yra laiko deryboms. Teigiama, kad mažiausiai viena iš kelių pagrindinių islamistų grupuočių sutiko derėtis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.