Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.03 16:17

Rusijos įžymybės paskelbtos nepageidaujamomis Latvijoje ir Estijoje

15min.lt, ELTA 2014.11.03 16:17

Estija tapo trečiąja šalimi, kuri homofobiškais pareiškimais pagarsėjusį Rusijos aktorių Ivaną Ochlobystiną paskelbė persona non grata, rašo naujienų svetainė themoscowtimes.com.

Estija tapo trečiąja šalimi, kuri homofobiškais pareiškimais pagarsėjusį Rusijos aktorių Ivaną Ochlobystiną paskelbė persona non grata, rašo naujienų svetainė themoscowtimes.com.

Ukraina ir Latvija jau yra uždraudusi I. Ochlobystinui atvykti į šias šalis dėl jo neapykantą kurstančių pasisakymų ir paramos Donbaso teroristams.

I. Ochlobystinas neseniai pareiškė, kad Ebolos viruso aukos prisikelia iš numirusiųjų zombių pavidalu ir vardijo „pavyzdžius“ kaip nuo viruso mirę žmonės neva atgija po kelių dienų.

2013 m. aktorius šokiravo homoseksualų bendruomenę, kuomet pareiškė, kad visi seksualinių mažumų atstovai turi būti sudeginti gyvi krosnyje, nes jie „kelia grėsmę“ jo vaikams.

I. Ochlobystinas taip pat yra išreiškęs paramą kovo mėnesį įvykdytai Krymo okupacijai ir Rusijos invazijai į Rytų Ukrainą. 

Rugpjūčio mėnesį Rusijos aktorius savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ palinkėjo mirties visiems ukrainiečiams. 

Rusų aktorius M. Porečenkovas nepageidaujamas Latvijoje

Rusų aktorius Michailas Porečenkovas Latvijoje tapo „persona non grata“.

Latvijos gynybos ministerija pasmerkė Rusijos aktoriaus M. Porečenkovo poelgį po to, kai jis lankėsi separatistų kontroliuojamame Donecke ir šaudė iš kulkosvaidžio. Visa tai buvo užfiksuota vaizdo įraše, kuris netrukus paplito internete.

Latvijos gynybos ministerija tikino, kad Donecke buvo pažeista tarptautinė teisė, kadangi aktorius dėvėjo šalmą, ant kurio buvo užrašyta „žiniasklaida“. Tai – akivaizdi apgaulės taktika, regione naudojama prorusiškų separatistų.

Užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius savo ruožtu socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pasidalijo žinute, kurioje nurodoma, kad Latvija tęs savo politiką tų žmonių, kurie pažeidžia tarptautinės teisės principus, atžvilgiu. Ministras pridūrė, kad M. Porečenkovas Latvijoje yra nepageidaujamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi