Pasaulyje

2012.11.13 14:28

Atveriamas palestiniečių lyderio Y. Arafato kapas

ELTA2012.11.13 14:28

Tiriant buvusio palestiniečių lyderio Yassiro Arafato mirties aplinkybes, pradėtas jo kapavietės atvėrimas, praneša agentūra AFP. 

Tiriant buvusio palestiniečių lyderio Yassiro Arafato mirties aplinkybes, pradėtas jo kapavietės atvėrimas, praneša agentūra AFP.

Ateinančiomis dienomis nuo jos bus pašalintas cementas ir akmenys, o kai pasirodys žemės sluoksnis, dengiantis palaikus, darbus pradės Prancūzijos ekspertai, Lozanos universitetinės ligoninės radiofizikos instituto specialistai bei rusų tyrėjai, sakė 2004-aisiais mirusio Y. Arafato šeimos šaltinis. Darbai prie kapo truks mažiausiai 15 dienų.

Dabartinis Palestinos prezidentas MahmoudasAbbasas sekmadienį pasisakė už savo pirmtako ekshumaciją, kad būtų išsiaiškinta „mįslinga jo mirtis“. Pirmadienį kapavietės teritorija Ramaloje Vakarų krante buvo uždaryta lankytojams.

Y. Arafato našlė Suha liepą kreipėsi į Prancūzijos tarnybas dėl savo vyro nužudymo. Buvęs palestiniečių lyderis iki šiol neaiškiomis aplinkybėmis mirė karinėje ligoninėje netoli Paryžiaus.

Liepos pradžioje šveicarų ekspertai pareiškė, kad ant asmeninių Y. Arafato daiktų aptiko labai nuodingo polonio pėdsakų.

Palestiniečiai jau daug metų įtaria Izraelį nužudžius Y. Arafatą. Izraelis tai neigia.