Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.09 12:12

JAV miestelis meru išsirinko ožį

BNS 2019.03.09 12:12

Susiskaldžiusiose Jungtinėse Valstijose, kur politikai, rodos, vis dažniau rinkėjams „įstato ragus“, vieno nedidelio Vermonto valstijos miestelio gyventojai sumanė parodyti savo ragus ir šią savaitę savo meru išsirinko ... ožį.

Gal politikoje jis ir naujokas, tačiau ožio vardas – Lincolnas – tikrai yra „politinis“. Ir maždaug 2,5 tūkst. gyventojų turinčio Fer Heiveno miestelio žmogiškasis vadovas tikisi, kad ilgaausio trejų metų amžiaus ožio pergalė rinkimuose taps tam tikra demokratijos pamoka.

Antradienį vykusiuose rinkimuose Lincolnas laimėjo prieš 15 kitų kandidatų, tarp kurių buvo ir smiltpelė vardu Crystal bei nemažai šunų ir kačių.

Fer Heivenas neturi mero, tačiau miesto vadybininkas Josephas Gunteris atlieka panašias funkcijas. Viename laikraštyje perskaitęs, kad Mičigano valstijos Omenos kaimelio gyventojai meru išsirinko katę, jis sumanė tokius rinkimus surengti ir savo miestelyje bei taip surinkti lėšų žaidimų aikštelės įrengimui.

Lincolnas gavo 13 balsų ir aplenkė antroje vietoje likusį šunį vardu Sammie. Vietos matematikos mokytojui priklausantis ožys miesteliui šventėse atstovaus per savo vienerių metų kadenciją.

Nors žaidimų aikštelei pavyko surinkti tik maždaug šimtą dolerių, J. Gunteris nenusimena, nes tokie „gyvūniniai“ rinkimai yra „geras būdas į savivaldą įtraukti vaikus“.

Nors rinkėjų aktyvumas buvo žemas ir sudarė tik 53 balsus, J. Gunteris pripažįsta, kad „tai buvo pirmas kartas ir kitąmet mes tikimės didesnio aktyvumo“.

Beje, kitąmet amerikiečiai rinks ir „žmogiškąjį“ prezidentą per rinkimus, kurie veikiausiai tikrai primins peštynes vištidėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi