Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.09 11:25

116 metų japonė oficialiai pripažinta seniausiu pasaulio žmogumi

BNS 2019.03.09 11:25

116 metų japonė, be galo mėgstanti žaisti stalo žaidimą „Othello“, šeštadienį „Guinness World Records“ buvo oficialiai pripažinta seniausiu pasaulyje žmogumi.

Pasaulinė rekordus fiksuojanti organizacija šeštadienį per ceremoniją slaugos namuose Fukuokoje, Japonijos pietvakariuose, oficialiai pripažino, kad Kane Tanaka yra seniausia pasaulyje. Ceremonijoje dalyvavo jos šeimos nariai ir vietos meras.

K. Tanaka gimė 1903 metų sausio 2 dieną ir buvo septinta iš aštuonių vaikų. 1922 metais ji ištekėjo už Hideo Tanaka ir susilaukė keturių vaikų bei įsivaikino dar vieną vaiką. Moteris paprastai kas rytą keliasi prieš šešias ir mėgsta studijuoti matematiką.

Anksčiau seniausiu pasaulyje žmogumi buvo pripažinta kita japonė – Chiyo Miyako (Čijo Mijako), kuri pernai liepą mirė būdama 117 metų amžiaus. Beje, prieš tai seniausio pasaulyje žmogaus titulas taip pat priklausė japonui.

Japonai paprastai gyvena labai ilgai ir dominuoja seniausių pasaulio žmonių sąraše. Nors dėl besikeičiančių mitybos įpročių šalyje auga nutukimo lygis, nutukusių žmonių santykinai vis dar yra gana mažai dėl japonų tradicijos daugiausia valgyti žuvies, ryžių, daržovių ir kitų neriebių maisto produktų.

Amžius Japonijoje tradiciškai yra labai gerbiamas, todėl kad ir į devintą dešimtmetį įkopę ir net dar vyresni žmonės išlieka aktyvūs ir jaučiasi naudingi.

Tiesa, K. Tanakai dar reikės kiek palūkėti, kad galėtų būti pripažinta seniausiu žmogumi žmonijos istorijoje ir pralenkti prancūzę Jeanne Louise Calment (Žaną Luizą Kalmė), kuri išgyveno iki 122 metų, kaip rodo „Guinness World Records“ duomenys.

Kalbant apie seniausią pasaulyje vyrą, tokio dar ieškoma po to, kai sausį mirė iki tol seniausiu vyru oficialiai pripažintas japonas Masazo Nonaka iš šiaurinės Hokaido salos. Jam buvo 113 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi