Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.03 08:25

Ukrainos prorusiškų sukilėlių rinkimus ES smerkia, Maskva palaiko

BNS 2014.11.03 08:25

Europos Sąjunga pareiškė, kad sekmadienį Ukrainos rytuose prorusiškų sukilėlių surengti rinkimai yra neteisėti, nebus pripažinti ir tapo nauja kliūtimi ieškant konflikto sprendinio.

Europos Sąjunga pareiškė, kad sekmadienį Ukrainos rytuose prorusiškų sukilėlių surengti rinkimai yra neteisėti, nebus pripažinti ir tapo nauja kliūtimi ieškant konflikto sprendinio.

„Šios dienos balsavimas – nauja kliūtis kelyje į taiką Ukrainoje“, – sakoma naujosios ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini paskelbtame pareiškime.

F. Mogherini pažymėjo, kad šie rinkimai „savo forma ir turiniu“ prieštarauja paliauboms ir taikos susitarimams, kuriuos Kijevas rugsėjį pasirašė su sukilėliais ir kuriuos remia tarptautinė bendrija bei Rusija.

F. Mogherini paskelbus savo pareiškimą, Rusija pareiškė, kad pripažins rinkimus prorusiškų separatistų kontroliuojamose teritorijose, o šis Maskvos žingsnis veikiausiai dar padidins vidaus priešpriešą Ukrainoje ir pagilins krizę, kuri nuo balandžio, kai įsiplieskė susirėmimai, jau pareikalavo apie 4 tūkst. gyvybių.

Vadinamuosiuose Minsko protokoluose buvo numatyta, kad rinkimai sukilėlių kontroliuojamuose rajonuose bus surengti, kaip numato Ukrainos įstatymai, gruodžio pradžioje.

Tačiau sukilėliai atsisakė paklusti ir organizavo savo balsavimą po spalio 26 dieną Ukrainoje įvykusių nacionalinių rinkimų, kuriuos organizuoti separatistai neleido jų bastionais tapusiuose rytiniuose miestuose.

F. Mogherini sakė, kad rinkimai, numatyti Minsko susitarimuose, yra teisėtas būdas išrinkti vietos valdžią tuose Ukrainos rajonuose. „Raginu visas šalis dirbti, kad būtų surengti tokie rinkimai“, – pridūrė ji.

Tiesiogiai nepaminėdama Rusijos, ES užsienio politikos vadovė sakė, kad taikai pasiekti reikia politinės valios ir sąžiningumo.

„Viliuosi, kad visos šalys patvirtins savo įsipareigojimą laikytis Minsko susitarimų ir iki galo juos įgyvendinti“, –  pažymėjo F. Mogherini.

ES savo ruožtu toliau darys viską, ką gali, kad būtų rastas taikus sprendinys, pridūrė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi