Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:10

JAV artėja vidurio kadencijos rinkimai

Šią savaitę paaiškės, ar keisis jėgų santykis JAV Kongrese. Antradienį vyksiantys vidurio kadencijos rinkimai bus ir prezidento Baracko Obamos veiklos įvertinimas.

Šią savaitę paaiškės, ar keisis jėgų santykis JAV Kongrese. Antradienį vyksiantys vidurio kadencijos rinkimai bus ir prezidento Baracko Obamos veiklos įvertinimas.

B. Obama dalyvavo kelių demokratų rinkimų kampanijoje, bet kai kurie linkę nuo jo atsiriboti, nes prezidento parama gali būti ne į naudą.

Bet 4 mlrd. dolerių kainavusi vidurio kadencijos rinkimų kampanija baigiasi, netruks paaiškėti, ar respublikonai vyraus visame Kongrese, dabar turi daugumą tik Atstovų rūmuose.

 „Šie vidurio kadencijos rinkimai parodys, kaip vertinamas B. Obamos administracijos vadovavimas ekonomikai, užsienio politika, apskritai, kiek jis populiarus“,  – sako Valdymo studijų Brukingo institute direktorius Darrellas Westas.

Nors varžomasi dėl 435 vietų Atstovų rūmuose, didžiausias dėmesys į Senatą, ypač į rinkimus dešimtyje valstijų, kur užvirs didžiausia kova. Analitikai sako, kad respublikonai turi daug galimybių perimti ir Senato kontrolę, nors demokratai pasitelkė sunkiuosius ginklus – vis dar populiarų Billą Clintoną ir Hillary Clinton, dabartinę pirmąją damą.

„Respublikonai gali gauti mažiausiai penkias vietas Senate, tuomet jėgų pusiausvyra bus vienoda. Bet jeigu jie gaus ir šeštą vietą, turės daugumą“, – pastebi D. Westas.

Jei respublikonai perimtų viso Kongreso kontrolę, lentynoje atsidurtų tokie B. Obamos administracijos projektai, kaip didesnis minimalus atlygis, vienodas atlyginimas moterims ir vyrams, gamtosauga. Respublikonai siektų pakoreguoti sveikatos apsaugos reformą ir sugražintų energetikos reguliavimo taisykles.

Bet ne už kalnų 2016-ųjų prezidento rinkimai, tad nors nenoromis, turės pritarti kai kuriems svarbiems įstatymams – kad ir imigracijos politikos. Paskutiniai dveji B. Obamos kadencijos metai nebus lengvi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi