Naujienų srautas

Pasaulyje2014.11.02 16:36

Kijevas: iš Rusijos juda kariai ir technika, teroro aktas Mariupolyje

BNS, ELTA, LRT.lt 2014.11.02 16:36

Ukrainos kariškiai sekmadienį pranešė apie „intensyvų“ karių ir įrangos judėjimą iš Rusijos į separatistų kontroliuojamą rajoną Rytų Ukrainoje.

Ukrainos kariškiai sekmadienį pranešė apie „intensyvų“ karių ir įrangos judėjimą iš Rusijos į separatistų kontroliuojamą rajoną Rytų Ukrainoje bei apie teroristinį sprogdinimą Mariupolyje.

„Intensyviai dislokuojama priešo karinė įranga ir kariai iš Rusijos Federacijos teritorijos į teritoriją, kurią laikinai kontroliuoja sukilėliai“, – per trumpą spaudos konferenciją Kijeve sakė Ukrainos saugumo ir gynybos tarybos (USGT) atstovas Andrijus Lysenka.

Donecke, pagrindiniame separatistų kontroliuojamame mieste Ukrainos pramoniniuose pietryčiuose, AFP reporteriai matė maždaug 20 sunkvežimių, kurių kai kurie buvo su priešlėktuviniais ginklais ir kurie važiavo vyriausybės kontroliuojamo oro uosto link, tačiau nebuvo aišku, ar tai yra naujos pajėgos.

Kelios Vakarų žiniasklaidos priemonės pranešė apie intensyvų karių judėjimą netoli Donecko. Pavyzdžiui, naujienų svetainių buzzfeed.com ir mashable.com reporteriai „Twitter“ parašė, kad matė didelę karinę koloną. „Buzzfeed“ reporteris Maxas Seddonas rašė: „31 nepažymėtas kamazas ką tik pravažiavo Donecko link. Priešlėktuviniai ginklai, amunicijos dėžės, radiolokatorių sistemos, autobusas su ginkluotais vyrais“.

„Mashable“ reporteris Christopheris Milleris parašė matęs daugiau kaip 40 Donecko link važiavusių sunkvežimių su „priešlėktuviniais ginklais, kovotojais“.

Vaizdo medžiagoje, kuri buvo paskelbta „YouTube“ ir kurią parodė Ukrainos Penktasis kanalas, matyti didžiulė žalių sunkvežimių kolona, lėtai važiuojanti per kažkokį miestą. Nepriklausomi šaltiniai šio reportažo autentiškumo nepatvirtino.

Rusija ne kartą neigė Kijevo, Vakarų vyriausybių ir NATO kaltinimus, kad kovoja prorusiškų separatistų, kurie užėmė nemažą Ukrainos pietryčių dalį, pusėje.

Tačiau Maskva politiškai atvirai remia dvi separatistų paskelbtas „respublikas“ ir sako, kad pripažins sekmadienį čia vykstančių rinkimų teisėtumą.

Separatistai, kurie taip pat neigia, kad gauna pagalbą iš Rusijos, turi daug modernios sunkiosios ginkluotės ir, regis, neturi problemų dėl amunicijos. Jie žurnalistams yra sakę, kad kai kurie jų ginklai yra paimti iš Ukrainos pajėgų.

Sprogimas Mariupolyje

A. Lysenka taip pat pranešė, kad sekmadienį Mariupolio mieste nugriaudėjęs sprogimas buvo teroro aktas.

„Sekmadienį 8.30 val. ryto vietos laiku Mariupulio regione buvo įvykdytas teroro aktas, du Ukrainos kariai žuvo, vienas sužeistas“, – sakė A. Lysenka.

Pasak jo, prie kontrolės punkto privažiavo automobilis, neva gabenantis krovinį vienam iš Ukrainos padalinių. Kai patikrinti automobilio priėjo Ukrainos kariai, nugriaudėjo sprogimas, sprogmuo buvo aktyvuotas distanciniu valdymu.

„Preliminariais duomenimis, vairuotojas nežinojo, kokį krovinį gabena“, – patikslino A. Lysenka.

USGT duomenimis, per praėjusią parą rytinėje Ukrainoje žuvo trys Ukrainos kariai, dar septyni sužeisti.

Sekmadienį separatistų vadovybė savo kontroliuojamose teritorijose rengia Kijevo ir Vakarų nepripažįstamus rinkimus, kuriuose remia Maskva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi