Pasaulyje

2019.03.09 08:37

EP pirmininkas Tajani: „Brexitas“ gali būti atidėtas tik keliomis savaitėmis

ELTA 2019.03.09 08:37

Didžioji Britanija savo išstojimą iš Europos Sąjungos gali atidėti tik keliomis savaitėmis ir tik tuo atveju, jei pateiks tam konkrečią priežastį, sakė Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani.

Anot EP pirmininko, Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES, numatytas kovo 29 d., galėtų būti atidėtas tik iki liepos mėnesio pradžios ir išstojimo datos atidėjimas turėtų būti pagrįstas, pavyzdžiui, dėl rinkimų arba kito referendumo.

Ateinantį antradienį (kovo 12 d.) Didžiosios Britanijos parlamentarai dar kartą balsuos dėl ministrės pirmininkės Theresos May suderėto susitarimo su ES dėl šalies išstojimo sąlygų.

Per ankstesnį balsavimą parlamentas didžiule persvara atmetė „Brexito“ susitarimą. Jei per antradienį vyksiantį balsavimą susitarimas vėl bus atmestas, trečiadienį Th. May leis parlamentui balsuoti dėl to, ar šalis turėtų kovo pabaigoje pasitraukti iš ES be susitarimo. Deputatams atmetus ir šią galimybę, ketvirtadienį bus balsuojama dėl išstojimo datos atidėjimo.

EP pirmininkas pridūrė, kad chaotiškas Didžiosios Britanijos pasitraukimas būtų katastrofa šalies ekonomikai, tai taip pat pakenktų ES. Tuo pačiu A. Tajani įspėjo, kad ES nėra pasiruošusi keisti skyrybų sutarties turinio, tuo labiau susitarimo dėl Airijos sienos, kuris išlieka pagrindine nesutarimų derybose priežastimi. 

Vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė (Backstop) yra skirta išvengti kietos sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos.