Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.31 16:32

Po 27-erių metų valdžioje atsistatydino Burkina Faso prezidentas

ELTA 2014.10.31 16:32

Penktadienį Burkina Faso prezidentas Blaise Compaore oficialiai pareiškė, kad atsistatydina po 27-erių prezidentavimo metų, praneša AFP.

Penktadienį Burkina Faso prezidentas Blaise Compaore oficialiai pareiškė, kad atsistatydina po 27-erių prezidentavimo metų, praneša AFP.

„Siekdamas išsaugoti demokratinius laimėjimus šalyje ir taiką mūsų visuomenėje, aš pranešu, kad valstybės vadovo vieta laisva. Valdžia turi būti perduota surengus skaidrius ir laisvus rinkimus per ateinančias 90 dienų“, – cituoja žiniasklaida B. Compaore žodžius.

B. Compaore valdė šalį 27-erius metus. Jo ketinimas pakeisti konstituciją sukėlė protestus Burkina Faso sostinėje Uagadugu, ketvirtadienį virtusius masiniais susirėmimais su policija. Penktadienį opozicija tęsė protesto akcijas. Į gatves išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Ketvirtadienį B. Compaore paleido vyriausybę ir paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį.

Burkina Faso kariuomenės vadas generolas Honore Traore per spaudos konferenciją pranešė, kad sudaroma pereinamoji vyriausybė, dirbsianti vienerius metus. Jis taip pat pareiškė, kad įvedama komendanto valanda.

Kai kurios žiniasklaidos priemonės pavadino kariškių veiksmus valstybės perversmu ir pranešė, kad prezidentas B. Compaore ruošiasi bėgti į Ganą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi